Pozew zbiorowy przeciw Fly Jamaica

Kanada Top News grud 1, 2018 at 4:00 pm

zz guyana8Torontońska kancelaria prawnicza Friday, Rochon Genova LLP złożyła pozew zbiorowy w imieniu niektórych pasażerów samolotu pasażerskiego linii Fly Jamaica, który w drodze do Toronto rozbił się w Gujanie na początku listopada.

9 listopada samolot ten zgłosił awarię hydrauliczną wkrótce po starcie z lotniska Cheddi Jagan w Georgetown. Miał na pokładzie 120 pasażerów zmierzających do Toronto ale po 20 minutach lotu został zmuszony do awaryjnego lądowania. 82 spośród tych pasażerów to Kanadyjczycy.

zz guyana6Nie udało się jednak posadzić maszyny na pasie startowym. Samolot wyhamował już za ogrodzeniem lotniska. Boeing 757-200 uderzył w wał ziemny. Pasażerowie ewakuowali się wyjściami awaryjnymi. Sześć osób zostało przewiezionych do szpitala z niewielkimi obrażeniami. W wyniku awaryjnego lądowania zniszczeniu uległo prawe skrzydło maszyny oraz silnik.

zz guyana4

Wielu pasażerów zostało pozostawionych samym sobie w Gujanie przez około tydzień, gdy czekali na kolejny lot do Toronto. Według lokalnych mediów, co najmniej ośmiu strażaków zostało aresztowanych po tym, jak doszło kradzieży urządzeń elektronicznych niektórych pasażerów.

Złożony w piątek pozew zbiorowy ma na celu ubieganie się o odszkodowanie dla pasażerów i ich rodzin, którzy mogli zostać poszkodowani w wyniku tego incydentu.

Pozew został złożony w piątek.

“Ze względu na powagę tego lądowania awaryjnego i ewakuację, pasażerowie odnieśli wiele obrażeń i stracili cenne rzeczy. 88-letnia kobieta zmarła po katastrofie” – głosi komunikat prasowy kancelarii prawniczej.

zz guyana