Stan zdrowia ciężko znokautowanego Stevensona poprawił się

Kanada Top News grud 3, 2018 at 4:00 pm

zz stevensonKanadyjski mistrz świata w boksie Adonis “Superman” Stevenson po walce z Ukraińcem Aleksandrem Gwozdykiem trafił w stanie krytycznym do szpitala w Quebec City.

Na szczęście – poinformował promotor zawodnika, stan zdrowia boksera uległ poprawie – z krytycznego na stabilny. Przyjmuje on środki uspokajające, co ma mu ułatwić powrót do zdrowia. Zanim do tego dojdzie, rodzina Stevensona wstrzymuje się z jakimikolwiek komentarzami.

Kanadyjczyk przegrał z Gwozdykiem przez nokaut i stracił pas mistrzowski federacji WBC w kategorii półciężkiej.

41-letni Stevenson przed tą walką był najstarszym aktualnie panującym mistrzem i zarazem pięściarzem z największą liczbą obron tytułu (9). Podczas sobotniej gali w Quebecu musiał uznać wyższość pretendenta.

Nokautujące uderzenie

Nokautujące uderzenie

Kanadyjczyk z Montrealu o haitańskich korzeniach do rozpoczęcia 11. rundy prowadził na kartach dwóch sędziów, a trzeci widział w tym pojedynku remis. Wydawało się, że ponownie obroni tytuł. Ukrainiec nie zamierzał jednak odpuszczać i ruszył – najpierw trafił mocnym prostym, a po chwili zasypał przeciwnika lawiną uderzeń. Stevenson padł w narożniku. Sędzia nawet go nie liczył.

Wprawdzie były czempion zdołał w końcu stanąć na nogi i powędrować do swoich trenerów, ale jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem werdyktu źle się poczuł i opuszczał halę Videotron Centre na noszach. Natychmiast przewieziono go do szpitala.

Stevenson dwukrotnie walczył z Andrzejem Fonfarą. “Polski Książę” nie wspomina tych pojedynków najlepiej. W 2014 roku “Superman” wygrał przez jednogłośną decyzję – choć leżał na deskach – a w 2017 pokonał Polaka przez techniczny nokaut w 2. rundzie.

Więcej - TUTAJ.