Złodziej ukradł samochód z niemowlęciem w środku

Lokalnie Top News grud 3, 2018 at 5:55 am
Samochód skradziono z parkingu przed samoobsługową pralnią

Samochód skradziono z parkingu przed samoobsługową pralnią

Policja całego Toronto została postawiona na nogi po tym, jak skradziono samochód z dwumiesięcznym dzieckiem w środku.

Samochód, brązową Toyotę Sienna skradziono z Italian Gardens Plaza w okolicy Islington Avenue i Steeles Avenue. Natychmiast wszczęto energiczne śledztwo i poszukiwania. Policjanci przeszukali okolicę. Po kilku godzinach jeden z mieszkańców zgłosił, że na parkingu stoi pusty minivan z małym dzieckiem w foteliku na tylnym siedzeniu.

Natychmiast na miejsce przyjechali funkcjonariusze policji i sanitariusze pogotowia ratunkowego. Dziecko było całe i zdrowe.

Na razie nikt nie został aresztowany. Dziecko zostało przewiezione do Emergency Medical Services, gdzie je przebadano po czym oddano rodzicom.

Nie ogłoszono Amber Alertu, który policja może wydać w przypadku podejrzenia uprowadzenia dziecka. Const. David Hopkinson powiedział, że jego ogłoszenie było brane pod uwagę.

- Mamy nadzieję, że złodziej nie zdawał sobie sprawy, że w samochodzie jest dziecko – powiedział Hopkinson – Mieliśmy nadzieję, że złodzieje porzucą samochód, a ludzie w okolicy zadzwonią do nas, jeśli znajdą samochód.

I tak się w istocie stało.

Śledczy mówią, że w ramach toczącego się dochodzenia badane są dwa miejsca przestępstwa – jeden w którym skradziono minivana, a drugi w którym został znaleziony.

aadziecko3