Jechałeś po pijaku? Opublikują to!

Lokalnie Series Top News grud 4, 2018 at 4:00 pm

Screen Shot 2018-12-04 at 13.24.19Policja regionu York oświadczyła, że opublikuje na swojej stronie w sieci imię i nazwisko każdej osoby oskarżonej o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Ma to dopomóc “ograniczeniu niepokojącego trendu”.

Tylko w miniony weekendy policja York Region oskarżyła ​​16 kierowców, którym postawiono 27 zarzutów karnych w związku z jazdą po pijanemu lub (rzadziej) pod wpływem narkotyków.

Natomiast od początku roku postawiono aż 1400 zarzutów, a pięć osób zginęło w kolizjach, których sprawcami byli pijani kierowcy.

- To nieustający problem. Nie wydaje się, że zniknie - twierdzi oficer Andy Pattenden z York Region. – Nasz szef… ma dosyć. My też. Wszyscy jesteśmy sfrustrowani tym, że pomimo wszystkich wysiłków na rzecz edukacji i ostrzegania ludzi przed niebezpieczeństwami związanymi z alkoholem, ludzie wciąż decydują się na siadanie za kierownicą po alkoholu lub narkotykach.

Nowa polityka ujawniania nazwisk w sieci już weszła w życie. Zidentyfikowano wszystkich, którzy wpadli podczas kontroli przez miniony weekend. Nowe nazwiska będą dodawane w każdy poniedziałek.

Pattenden zauważył, że niektóre miasta w Ontario już wprowadziły podobne zasady.

- Miejmy nadzieję, że to zadziała odstraszająco - powiedział.