Ulotnili się z pieniędzmi klientów

Lokalnie Top News grud 6, 2018 at 5:55 am
Mabini Express Inc. zlokalizowany w supermarkecie T&T na Promenade Mall w Thornhill

Mabini Express Inc. zlokalizowany w supermarkecie T&T na Promenade Mall w Thornhill

Detektywi z Wydziału ds. Przestępstw Finansowych policji regionu York wydali list gończy za właścicielami nieistniejącego serwisu przelewów finansowych Mabini Express.

Śledczy twierdzą, że dwóch podejrzanych jest poszukiwanych w związku z domniemanymi oszustwami o wartości przekraczającej 300 tysięcy dolarów.

W styczniu 2018 roku policja okręgu York rozpoczęła dochodzenie po otrzymaniu raportu od kobiety, która twierdziła, że korzystała z serwisu Mabini Express do przekazania pieniędzy krewnym na Filipinach. Adresaci nigdy tych pieniędzy nie otrzymali. Kiedy kobieta poszła do Mabini Express by złożyć reklamację zobaczyła informację, że firma została zamknięta.

Policjanci zaczęli otrzymywać kolejne raporty o nieprzekazaniu pieniędzy na żądany adres. W sumie do tej pory na policję zgłosiło się 36 osób, które poniosły straty łączne przekraczające 300000 dolarów.

Funkcjonariusze twierdzą, że wyczerpali wszystkie możliwości nawiązania kontaktu z właścicielami firmy i zwracają się do opinii publicznej z prośbą o pomoc w ich zlokalizowaniu.

Proszą każdego, kto ma informacje na ich miejsca pobytu, by skontaktował się z policją.