Łagodne zarzuty wobec drogowego pirata?

Lokalnie Top News grud 12, 2018 at 10:00 am

aalux2

Cztery miesiące po tragicznym wypadku, w którym życie straciła 5-letnia dziewczynka, jej rodzina nie może zrozumieć, dlaczego kierowca, który spowodował wypadek został tak łagodnie potraktowany.

W ciepły poranek 4 sierpnia rano pięcioletnia Lux Peyton Gomez jechała wraz z rodzicami i dwoma braćmi na plażę, gdy ich samochód zderzył się z innym pojazdem. Kolizja nastąpiła w pobliżu Davis Drive i Keele Street. York Regional Police twierdzi, że srebrne Volvo wpadło najpierw na Forda Taurusa, który uderzył w Cheveroleta Cobalta, który z kolei uderzył w Hondę Civic.

W sumie w zderzeniu czterech pojazdów uczestniczyło dziewięć osób.

Rodzice Lux Peyton, Abba i Mark Gomezowie, byli poważnie ranni i wymagali operacji. Oboje spędzili sporo czasu na oddziale intensywnej terapii w lokalnym szpitalu. Jej bracia (11-latek i 2-latek) zostali przewiezieni do szpitala na leczenie. Pięcioletnia Lux doznała najpoważniejszych obrażeń i zmarła w szpitalu kilka dni po wypadku.

- Myślę, że w tej chwili ona miała już martwy mózg, ale w tym czasie nie wiedzieliśmy o tym, ponieważ wciąż mieliśmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku – opowiada jej ciotka, Tess Cameron.

Wciąż przypomina sobie, jak obudził ją telefon ze szpitala.

- Myślałam, że śnię, odłożyłam słuchawkę – wspomina – Siostra zadzwoniła do mnie ponownie i powiedziała: „Musisz tu przyjechać, bo stało się coś strasznego “.

Wszyscy w rodzinie mówią, że mała Lux była jasnym światłem, że uwielbiała się bawić.

Lux Gomez

Lux Gomez

- Lubiła śpiewać, być gwiazdą – mówi Cameron – Uwielbiała tańczyć, grać na pianinie.

Po długim dochodzeniu i wynikach badania toksykologicznego policja ogłosiła we wtorek zarzuty wobec kierowcy, który spowodował ten fatalny wypadek.

Jest nim Kamau Davis-Locke, 23-letni mieszkaniec Newmarket, który stanie przed sądem oskarżony o zaburzone prowadzenie pojazdu powodujące śmierć, upośledzoną jazdę powodującą uszkodzenie ciała i niebezpieczną eksploatację pojazdu mechanicznego skutkującą śmiercią.

Kierowca został zwolniony za kaucją, jego proces jest zaplanowany na 24 stycznia w sądzie w Newmarket.

Cameron powiedziała, że rodzina stara się pogodzić z tym co się stało, choć uważa, że zarzuty są zbyt łagodne. Kierowca powinien zostać oskarżony o spowodowanie katastrofy drogowej, za co grozi o wiele surowsza kara.

- Mamy mieszane uczucia – powiedziała – Jesteśmy bardzo, bardzo zmartwieni.

Policja twierdzi, że 23-letni kierowca Volvo i jego 20-letni pasażer również byli hospitalizowani po wypadku.

Kierująca Fordem Taurusem, 62-letnia kobieta, nie ucierpiała w wypadku, a kierowca Chevroleta Cobalt doznał jedynie niewielkich obrażeń.