Krótka seria napadów na banki zakończona aresztowaniem

Lokalnie Top News grud 17, 2018 at 10:00 am

 

aabankiPolicja aresztowała dwóch mężczyzn w związku z serią napadów na banki, jakie miały miejsce w ciągu ostatnich trzech tygodni na terenie Toronto.

Mężczyzna ubrany w kurtkę z kapturem naciągniętym na głowę wszedł do czterech banków, gdzie spokojnie czekał a kolejce. Kiedy przyszła jego kolej, przedstawiał się kasjerce wręczając kartkę z notatką zawierającą żądanie wydania pieniędzy. Jednocześnie mężczyzna groził, że jeżeli nie zostaną spełnione jego żądania, zastrzeli kasjerkę.

W każdym z czterech oddziałów banku napastnik uzyskał żądane pieniądze i uciekł.

3 grudnia ten sam człowiek skierował swoje kroki do kolejnych trzech oddziałów banku we wschodniej części miasta.

Mężczyzna nie próbował ukryć swojej tożsamości, kiedy żądał pieniędzy od kasjera i pokazywał, że jest uzbrojony. Podczas jednego z napadów, mężczyzna skierował broń palną w stronę dwóch klientów banku, aby wymusić oddanie większej kwoty pieniędzy.

Tym razem rabusie mieli mniej szczęścia. Po napadzie na trzeci bank, policjantom udało się zlokalizować kierowcę samochodu, którym uciekał rabuś. Wspólnikiem okazał się 21-letni Antwoine Murray, który został aresztowany. Został oskarżony o trzy kradzieże z bronią w ręku, dwa przypadki posiadania skradzionej własności o wartości przekraczającej 5000 dolarów, niebezpieczne prowadzenie pojazdu, ucieczkę przed policją i utrudnianie policjantowi wypełnianie jego obowiązków oraz drobne kradzieże o wartości poniżej 5000 dolarów.

Ma stawić się w sądzie 20 grudnia.

13 grudnia torontońscy policjanci, dzięki pomocy funkcjonariuszy z Kingston, aresztowali 19-letniego mieszkańca tego miasta, Abdullaha Waseema w związku ze sprawą.

Na nim również ciąży oskarżenie o dokonanie czterech kradzieży, trzech rozbojów z bronią w ręku, udział w spisku mającym na celu popełnienie przestępstwa oraz dwa przypadki skierowania broni palnej w celu zastraszenia, posiadanie mienia uzyskanego z przestępstwa o wartości poniżej 5000 dolarów, kradzieży pojazdu mechanicznego oraz kradzieży mienia wartości przekraczającej 5000 dolarów.