Wyrzuć sałatę i kalafiory!

Lokalnie Series Top News grud 17, 2018 at 5:56 am

aakalafiory2

Kanadyjska Agencja Kontroli Żywności ogłosiła wycofanie niektórych typów kalafiora i sałaty z powodu możliwego skażenia E-coli.

W informacji zamieszczonej na swojej stronie internetowej Canadian Food Inspection Agency twierdzi, że produkty zostały wyprodukowane przez California Bros. Farming Inc. z siedzibą w Kalifornii i dystrybuowane w co najmniej sześciu prowincjach: Ontario, Quebecu, Nowym Brunszwiku, Nowej Szkocji, Wyspie Księcia Edwarda oraz Nowej Fundlandii i Labradorze.

Dotyczy to kalafiora z logo Family Brothers Adam Brothers, a także zielonych i czerwonych sałat liściastych sprzedawanych luzem bez opakowania.

CFIA twierdzi, że nie odnotowano żadnych chorób z powodu zarażenia tych produktów bakterią E-coli, ale każdy, kto sądzi, że mógł kupić te produkty, powinien je wyrzucić lub zwrócić do sklepu. Wycofanie tych produktów związane z niedawnym odkryciem skażenia sałaty rzymskiej bakterią E-coli.

Amerykańscy urzędnicy stwierdzili w zeszłym tygodniu, że zbiornik wodny w Adam Bros. Farms w hrabstwie Santa Barbara jest skażony szczepem bakterii. Właściciele przedsiębiorstwa współpracują z władzami.