Ulgi podatkowe dla subskrybentów mediów cyfrowych

Rynek Top News grud 21, 2018 at 4:00 pm

zz ulgiMinisterstwo finansów zamierza wprowadzić ulgi podatkowe dla obywateli wykupujących dostęp do funkcjonujących w Kanadzie mediów cyfrowych. Odliczenie od podatku z tego tytułu ma sięgać 15 procent. 

Planowane są też zachęty podatkowe dla wydawców w łącznej wysokości 595 milionów dolarów na przestrzeni najbliższej pięciolatki.

Z inicjatywą wprowadzenia nowych rozwiązań podatkowych wystąpiło ministerstwo finansów, które wyjaśnia, że ma ona pomóc wydawcom w skutecznym i opłacalnym biznesowo zastosowaniu nowego modelu docierania z treściami do odbiorców.

Według zapowiedzi, planowane rozwiązanie ma się składać z dwóch elementów. Pierwszy z nich to zachęty podatkowe dla mediów związane m.in. z pokryciem kosztów pracy. Drugim elementem zapowiedzianej reformy są zwolnienia podatkowe dla tych Kanadyjczyków, którzy zdecydują się na wykupienie subskrypcji cyfrowych na internetowych platformach prowadzonych przez działających w kraju wydawców. Związane z tym odliczenia podatkowe mają wynosić 15%.

Rząd podkreśla, że gdyby nowe regulacje zostały wprowadzone to będzie to pierwszy na świecie tego typu program wspierający z jednej strony media, z drugiej zaś konsumentów w rozwoju nowych form konsumpcji treści dziennikarskich.

Obecnie zaproponowane rozwiązania są na etapie prac oraz konsultacji. Na razie nie jest znany termin w którym miałyby wejść w życie.