Złodzieje traktują sklepy LCBO jak bankomaty

Lokalnie Top News grud 21, 2018 at 10:00 am

bnkomaty3

Torontońska policja aresztowała dwie kobiety i szuka kolejnych 10 osób powiązanych z serią kradzieży w sklepach LCBO.

Śledczy mówią, że złodzieje wchodzą do sklepów, biorą alkohol z półek, wkładają go do torby i po prostu wychodzą. Szacują, że w ten sposób między sierpniem a grudniem skradziono towaru o wartości przekraczającej 200 tysięcy dolarów.

- Wiele osób, które to robią, to ludzie uzależnieni od narkotyków i alkoholu, a wiele z nich traktuje sklepy z alkoholem jak bankomaty – mówi supt. Neil Corrigan z 14 dywizji torontońskiej policji.

Większość kradzieży miało miejsce w centrum miasta.

Policjanci z oddziału Corrigana, w którym znajdują się takie rejony jak Annex, Harbourfront, Kensington Market i Trinity Bellwoods Park notują co najmniej 10 takich kradzieży dziennie.

Dwie aresztowane kobiety to 45-latka i 27-latka, zostały obciążone odpowiednio pięcioma i jedenastoma kradzieżami poniżej 5000 dolarów.

Sergio De Sousa mówi, że był świadkiem takiej drobnej kradzieży w sklepie LCBO.

- Włożyła butelkę wódki do torby, nawet nie zrobiła kroku w stronę kasy – opowiada – Pracownicy sklepu chcąc ją powstrzymać, powiedzieli jej, że widzieli co zrobiła i że nie powinna tego robić, ale ona po prostu ich zignorowała. Ona tylko patrzyła w pod nogi wyszła ze sklepu. Nie ścigali jej.

Sergio De Sousa

Sergio De Sousa

Corrigan mówi, że złodzieje wiedzą, że pracownicy sklepów nie mogą ich fizycznie zatrzymać.

- Niestety, nie wszystkie sklepy mają służby bezpieczeństwa, a ci, którzy są odpowiedzialni za te kradzieże, oczywiście wiedzą, gdzie są te sklepy – wyjaśnia.

Kierownictwo LCBO, nie skomentowało podanych przez policję faktów. Wiadomo, że pracownicy sklepów ściśle współpracują z policjantami.