Policjant postrzelił uciekającego przestępcę

Lokalnie Top News grud 24, 2018 at 6:00 am

aasiu

Jak twierdzi Special Investigation Unit, 46-letni mężczyzna został wielokrotnie postrzelony przez funkcjonariusza policji.

Mieszkaniec Mississaugi jest oskarżony o dwa usiłowania morderstwa popełnione w regionie Niagara. Zdarzenie doprowadziło do strzelaniny z udziałem policji.

Funkcjonariusze pojawili się w domu przy Anastasia Boulevard w Smithville w piątek, około godziny 12:20 po zgłoszeniu na numer alarmowy 911 awantury i faktu uwięzienia w piwnicy dwóch osób. Po przybyciu na miejsce policjantów 46-letni mężczyzna uciekł. Został zatrzymany na skrzyżowaniu Anastasia Boulevard i Harvest Gate, gdzie doszło do wymiany strzałów między nim a policjantami. Jeden z funkcjonariuszy oddał kilka strzałów wielokrotnie trafiając w podejrzanego.

W domu znaleziono w piwnicy dwie osoby w stanie krytycznym. Obydwie zostały przewiezione do szpitala.

Policja regionu Niagara twierdzi, że nie będzie udzielać dalszych informacji o strzelaninie w związku ze śledztwem prowadzonym przez SIU.

Poza tym dochodzeniem, swoje niezależne śledztwa w sprawie tego, co wydarzyło się w domu przy Anastasia Boulevard podejmą wydział zabójstw i jednostki sądowe.

Postrzelony przez policjanta mężczyzna z Mississaugi został oskarżony o usiłowanie dokonania dwóch zabójstw. Na razie przebywa w szpitalu, a śledczy przewidują, że czekają go dalsze oskarżenia.

Obie ofiary mężczyzny pozostają w szpitalu w stabilnym stanie. Ich personalia na razie nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Do śledztwa zostało przydzielonych czterech policyjnych śledczych i dwóch detektywów SIU, wraz z pięcioma technikami kryminalistycznymi.

Dla przypomnienia – Special Investigation Unit jest specjalną cywilną jednostką dochodzeniową, która bada przypadki, gdy z udziałem policjanta doszło do zranienia lub śmierci osoby cywilnej. SIU bada również przypadki molestowania seksualnego lub ataków seksualnych z udziałem funkcjonariuszy.