Nowa, tania linia lotnicza ma podbić kanadyjski rynek

Rynek Top News grud 27, 2018 at 8:01 pm
Tim Morgan

Tim Morgan

Amerykański fundusz Indigo Partners, który jest założycielem i największym udziałowcem linii Wizzair, zapowiedział stworzenie na bazie przewoźnika Enerjet zupełnie nowej taniej linii, która ma działać na podobnych zasadach jak Ryanair. Pierwsze loty w przyszłym roku.

Indigo Partners przekształci mało znaną kanadyjską linię czarterową Enerjet z Calgary w low-costowego przewoźnika. Szczegóły nie są jeszcze znane – wiadomo tylko tyle, że Enerjet z pewnością zmieni nazwę, a pierwsze loty zacznie wykonywać we wrześniu 2019 roku.

– To bardzo ekscytujące wieści dla Kanadyjczyków – powiedział Tim Morgan, prezes Enerjet, który zostanie również prezesem nowej linii lotniczej.

Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że rynek lotniczy w Kanadzie zdominowany jest przez linie Air Canada i WestJet, które windują wysokie ceny biletów.

Nowy, tani przewoźnik ma być kolejną linią lotniczą, którą tworzy Bill Franke, uchodzący za jednego z guru taniego latania. Znany amerykański inwestor oprócz Wizzaira współtworzył szereg tanich linii na całym świecie – Spirit oraz Frontier Airlines w USA, Tiger Air w Singapurze czy Volaris w Meksyku i uchodzi za prawdziwego eksperta w branży.

Więcej - TUTAJ.