Młodzi siatkarze z Polski na występach w Ontario

Polacy w Kanadzie Top News sty 2, 2019 at 4:00 pm

Screen Shot 2019-01-02 at 12.14.59Do Kanady przybyli młodzi zawodnicy z klubu Jastrzębski Węgiel, mistrzowie Polski juniorów i kadetów w siatkówce męskiej. Będą tu przebywać do 15 stycznia rozgrywając liczne mecze w Hamilton, Toronto i St. Catharines.

Mistrzowscy juniorzy z Polski przyjechali na zaproszenie McMaster University i Polonii kanadyjskiej. Korzystają z uprzejmości i gościny wielu prywatnych domów na terenie Hamilton.

Na terenie Uniwersytetu Master (Burridge Gym) zaplanowano kilka oficjalnych pojedynków z hymnami państwowymi z reprezentacjami tej uczelni – 4 i 5 stycznia. Bilety - TUTAJ.

Screen Shot 2019-01-02 at 12.16.447 stycznia Jastrzębski Węgiel zmierzy się z reprezentacją Uniwersytetu Torontońskiego w Toronto (UofT Goldring Centre), a 9 stycznia z drużyną z Redemeer University w Hamilton.

W St. Catharines polscy juniorzy zagrają 10 stycznia przeciwko reprezentacji Brock University (Bob Davis Gym), a ostatnie spotkanie zaplanowano 14 stycznia w Mohawk College w Hamilton.

W związku z tym, że koszty pobytu kilkunastu młodych zawodników są wysokie, a organizatorzy pobytu muszą zapewnić młodym mistrzom koszty utrzymania i ewentualnego zwiedzania, wystosowali oni apel o pomoc (kontakt poprzez stronę igrzyskapolonijne.ca).

zz siatka