Wielki sukces nastolatki z Mississaugi

Lokalnie Top News sty 6, 2019 at 6:00 am

aaandrescu2

Kanadyjska nastolatka Bianca Andreescu zagra swój pierwszy finał w tenisowym turnieju WTA Tour.

18-latka pokonała zajmującą 28. miejsce w światowym rankingu tenisistek Hsieh Su-Wei z Tajwanu w sobotę 6-3, 6-3 w półfinale ASB Classic.

Andreescu, która w drodze do finału zaskoczyła licznymi zwycięstwami w turnieju, potrzebowała tylko jednej godziny 21 minut na pokonanie Su-Wei.

Pochodząca z Mississaugi tenisistka zmierzy się z w finale Julią Goerges, która w półfinale pokonała Viktorię Kuzmovą 6-1, 7-6.

Goerges, która broni tytułu mistrzowskiego w tym turnieju zajmuje 14 miejsce w rankingu.

Po drodze do finału Andreescu odniosła oszałamiające zwycięstwa w turnieju ASB Classic w Aucland, w Nowej Zelandii.

Niespełna 24 godziny po wyeliminowaniu z turnieju zajmującej 3. miejsce w rankingu Dunki polskiego pochodzenia, Caroline Wozniackiej, 18-latka z Mississaugi wygrała w ćwierćfinale z legendą tenisa Venus Williams 6-7, 6-1, 6-3.

- Wierzę, że wszystko jest możliwe i dziś myślę, że zrobiłam to, co było niemożliwe – powiedziała Andreescu, która dostała prawo do gry w turnieju po wygraniu trzech meczów kwalifikacyjnych.

- Nie wiem nawet, co powiedzieć, to po prostu niesamowite uczucie – cieszyła się młoda tenisistka.

Żeby sobie uzmysłowić jakim sukcesem są wygrane Kanadyjki jest fakt, że do tej pory zajmowała 152 miejsce w tenisowym rankingu. Najpierw pokonała tenisistkę, która przez prawie rok była numerem jeden, po czym wygrała z siedmiokrotną triumfatorką turniejów Wielkiego Szlema, a także byłą liderkę światowego rankingu.

- To jest jak spełnienie marzenia – powiedziała Andreescu – Wciąż nie wiem, czy to jest sen. Jeśli ktoś z was może mnie uszczypnąć, proszę, niech to zrobi. Szczerze mówiąc naprawdę ciężko pracowałem na ten moment, jestem po prostu bardzo szczęśliwa.

Turniej WTA Tour ASB Classic o wartości 250000 dolarów jest rozgrzewką przed wielkoszlemowym turniejem Australian Open.