Przegląd systemu ubezpieczeń samochodowych w Ontario

Rynek Series Top News sty 10, 2019 at 12:30 pm

zz autoRząd Douga Forda analizuje system ubezpieczeń w prowincji w celu znalezienia sposobu na obniżenie stawek dla kierowców.

Na początek rząd sprawdza pomysły stosowane w innych jurysdykcjach, aby znaleźć sposoby na ulepszenie systemu i wprowadzenie do niego większej konkurencji.

Rząd Konserwatystów twierdzi również, że zorganizuje do 15 lutego konsultacje społeczne zarówno z kierowcami, jak i firmami ubezpieczeniowymi aby znaleźć sposoby na obniżenie obecnych stawek.

CRaport zlecony przez poprzedni rząd liberalny wykazał w 2016 roku, że Ontario ma najdroższe polisy ubezpieczeniowe w Kanadzie, mimo że ma również jeden z najniższych poziomów zarówno wypadkowości, jak i ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Liberałowie obiecali już przed trzema laty obniżenie stawek o 15%, ale wkrótce potem premier Kathleen Wynne musiała przyznać, że “osiągnięcie tego celu przeciągnie się w czasie”.

Obecny minister finansów prowincji Ontario Vic Fedeli powiedział, że rząd stworzy takie ramy regulacyjne, które pozwolą na odczuwalną modernizację w sektorze ubezpieczeń samochodowych.

Więcej - TUTAJ.