Wielka układanka, jeszcze większa zabawa

Lokalnie Series Top News sty 10, 2019 at 6:00 am
Wielka układanka przedstawia punkty orientacyjne z całego świata.

Wielka układanka przedstawia punkty orientacyjne z całego świata.

Sklep z zabawkami w Fergus namawia do wspólnego układania wielkiego puzzla i zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy.

Puzzle „Around the World” jest jednym z największych na świecie puzzli dostępnych w sprzedaży. Ma siedem metrów długości, ponad metr szerokości i składa się 42 tysięcy elementów.

Evelyn Gould, właścicielka sklepu z zabawkami „Jester’s Fun Factory” zaprasza wszystkich, którzy mają czas, cierpliwość i dobrą zręczność manualną, aby pomogli złożyć puzzla.

- To naprawdę jest fajne, ponieważ jednym z pierwszych punktów orientacyjnych jest CN Tower, więc zaczynamy w Kanadzie, a kiedy skończymy, zamierzamy wyruszyć w podróż dookoła świata – zachwyca się grą znany prezenter telewizji CBC, Wei Chen.

W 2016 roku Evelyn Gould wraz z klientami sklepu zmierzyła się z układanką składającą się z 33000 elementów, która teraz zdobi sufit jej sklepu. Mówi, że układanie puzzla spotkała się z entuzjastyczną reakcją ze strony miejscowej społeczności. Wtedy zrozumiała, że musi wyznaczyć jeszcze bardziej ambitny cel.

- Ludzie przyjeżdżali z całego miasta, każdy chciał zobaczyć, stać się częścią tego projektu, a niektórzy, którzy przyszli, stali się naprawdę dobrymi przyjaciółmi – opowiada.

aapuzz2

Gould mówi, że układanie nowego obrazka wymaga umiejętności organizacyjnych, szczególnie w sytuacji, gdy zachęcasz ludzi, aby przyszli do ciebie. To nie jest tak proste, jak sięgnięcie do pudełka, wyciągnięcie kawałka puzzla i próba ustalenia, gdzie pasuje.

Dlatego elementy są w workach po 6000 sztuk posortowane według kolorów, więc nie przytłaczają ludzi. Układanka jest następnie montowana w panelach lub w łatwiejszych w użyciu częściach.

Jak to jest, gdy przypadkowi ludzie zatrzymują się przy sklepie, aby pomóc w zbudowaniu gigantycznej układanki?

- Przede wszystkim jest nieco ciszej. Zachęcamy ludzi, aby patrzyli na to, co robią inni. Jeśli natkniesz się na element, który pasuje wkładasz go po swojemu. To naprawdę fascynujące oglądać jak ludzie wspólnie nad tym obrazem pracują.

Mówi, że nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż oglądanie obrazu, który zaczyna przybierać formę, ale złożenie puzzli o tej wielkości wymaga dobrej strategii i różnych technik.

- Kształt jest również bardzo ważny i zrozumienie, że wszystkie części będą układane w pionowej sekcji w stosunku do sekcji poziomej. Trzeba na uczyć się obracać swoje elementy w określony sposób i szukać drobnych detali.

Składanie ostatniego wielkiego puzzla zajęło zaledwie czterech miesięcy.

Gould mówi, że choć ten jest o prawie dwa metry dłuższy, spodziewa się, że będzie on kompletna w tym samym czasie, ponieważ tym razem odwiedza jej sklep więcej „zatwardziałych puzzlerów”.