Duża bryła lodu spadła z nieba i przebiła dach domu w Mississaudze

Lokalnie Series Top News sty 11, 2019 at 10:00 am
Lód, który spadł na dom państwa Caccavo.

Lód, który spadł na dom państwa Caccavo.

Najpierw był wielki huk, cały dom zatrząsł się po czym w sypialni właścicielki wylądowała duża bryła lodu.

Właścicielka domu, Carmela Caccavo, opowiada, że było w pół do siódmej rano, ​​wciąż była w łóżku, kiedy zdarzyła się ta „wielka katastrofa”.

-To było tak, jakby coś wielkiego zleciało ze schodów – wspomina – Włączyłam światło i zobaczyłam ogromną dziurę w dachu i kawałki izolacji na górze moich ubrań i lód, który roztrzaskał się na podłodze.

Carmela Caccavo

Carmela Caccavo

Michael Caccavo, syn właścicielki domu mówi, że „obudził się od razu”, gdy usłyszał hałas.

- Na początku byłem w szoku. Nie wiedziałem, co się stało. Nie wierzyłem własnym oczom – opowiada.

Mówi, że kawał lodu, który ważył około pięciu funtów wylądował jakieś dwa, trzy metry od miejsca, w którym spała jego matka.

- Kiedy tata lub mama szykowali się rano do pracy, to tam zakładali ubrania – mówi z trwogą Michael – To straszne, co się mogło stać.

Michael Caccavo

Michael Caccavo

Rodzina uważa, że ​​lód musiał spaść z samolotu, ponieważ tej nocy nie było wiatru ani burzy.

Zgodnie z danymi tor lotu, smolotu Air Canada Rouge, który miał lądować na lotnisku Pearson International o 6:41 rano, przebiegał dokładnie nad domem Caccavo.

aalod3

Nie jest jasne, w jaki sposób lód mógł spaść z samolotu.

Dach domu został już prowizorycznie naprawiony, ale Michael Caccavo powiedział, że jego zdaniem naprawa uszkodzenia może kosztować około 20 tysięcy dolarów.

-Mama jest wstrząśnięta, trochę się martwi, trochę się boi. Ale jesteśmy szczęśliwi, że wszyscy są w porządku, nikt nie ucierpiał – podsumowuje.

Air Canada oświadczyła, że nie są świadomi sytuacji i że urząd Transport Canada jest odpowiedzialny za zbadanie tego incydentu.

W oświadczeniu, które zostało wydane w środę wieczorem, Transport Canada napisał, że nic nie wie o incydencie, ale wszystkie skargi dotyczące przedmiotów spadających z samolotów są traktowane niezwykle poważnie.

„Departament bardzo poważnie traktuje wszystkie zgłoszenia ewentualnych śmieci pochodzących z samolotu, a każdy zgłoszony incydent jest szczegółowo badany przez urzędników ” – czytamy w oświadczeniu – „Jeśli zostanie stwierdzone, że lód pochodzi z samolotu, wydział będzie próbował zidentyfikować przewoźnika, aby upewnić się, że problem został usunięty.”

aalod