Metrolinx bije się w piersi i ustępuje mieszkańcom

Lokalnie Top News sty 17, 2019 at 10:00 am

aalrt

Metrolinx wycofuje się z planów zamknięcia części Bathurst Street w pobliżu Eglinton Avenue West na siedem miesięcy po tym, jak okoliczni mieszkańcy wyrazili sprzeciw wobec tego pomysłu.

Agencja tranzytowa wydała oświadczenie w tej sprawie w środę ogłaszając zmianę planów.

„Metrolinx i Crosslinx uznają obawy społeczności i lokalnych radnych i postanowili nie realizować propozycji zamknięcia Bathurst Street o jedną przecznicę na północ od Eglinton Avenue West” – czytamy w oświadczeniu – „Wniosek o pozwolenie do miasta Toronto na tę pracę został wycofany.”

Plan polegał na zamknięciu Bathurst Street, aby przyspieszyć budowę stacji Forest Hill jako części projektu Eglinton Crosstown LRT.

Linia Eglinton Crosstown miała pierwotnie zostać uruchomiona w 2020 r., ale ma teraz zostać oddana do użytku dopiero w 2021 r. Będzie obejmować 25 stacji i połączy 54 lokalnych linii autobusowych, trzy stacje przesiadkowe TTC i GO Transit.

Oświadczenie zostało wydane kilka godzin przed posiedzeniem Rady Miasta, która miała omówić kwestię.

Dane Vragas, mieszkanka okolicy, która dowiedziała się o planach z broszury dostarczonej do drzwi jej domu była zdenerwowana tym, że decyzji tej nie konsultowano ze społecznością.

- W zasadzie powiedzieli tylko, że to zrobimy i nic poza tym – krytykowała autorów projektu.

Radni Josh Matlow i Mike Colle poparli protest mieszkańców przeciwko planowi zamknięcia części Bathurst Street.

„Zdajemy sobie sprawę, że mogliśmy postąpić lepiej angażując społeczność i radnych” – czytamy w środowym komunikacie Metrolinx.