Dwa dni poszukiwań pod lodem na dnie jeziora

Kanada Top News sty 22, 2019 at 4:00 pm
Odzyskana komórka

Odzyskana komórka

A wszystko, aby odzyskać fotografię zmarłego ojca z dna jeziora na północ od Regina.

Spokojne wędkowanie podlodowe dwóch mężczyzn w Saskatchewan zamieniło się w nerwowe poszukiwania, kiedy telefon komórkowy jednego z nich wpadł po lód i osiadł na dnie, na głębokości dziewięciu metrów.

Odzyskane zdjęcie

Odzyskane zdjęcie

Na karcie pamięci zapisana była fotografia zmarłego ojca jednego z wędkarzy, stąd też decyzja o odzyskaniu telefonu. Niecodzienną akcję poszukiwawczą mężczyźni dokumentowali między innymi za pomocą podwodnej kamery. 

- Telefon leżał na dnie jeziora, w skórzanym pokrowcu, więc próbowaliśmy złapać go haczykiem na wędkę. Nic z tego - relacjonował jeden z wędkarzy. - Na karcie pamięci było jedno z ostatnich zdjęć mojego zmarłego niedawno ojca.

Jak opowiadał, razem przygotowali w domu dwie szufelki na ośmiometrowych uchwytach: – Urządzenia w stylu McGyvera, z dużą ilością taśmy klejącej – opisywał. 

Z relacji wędkarza wynika, że poszukiwania trwały dwa dni.

- Przez sześć godzin szuraliśmy szufelkami po dnie jeziora, aż udało się wydobyć telefon. A na karcie pamięci było jedno z ostatnich zdjęć mojego zmarłego niedawno ojca. Od razu zrobiłem kopię zapasową tej fotografii - podkreślił.

Jason Matity i Luc Lemoine - pechowcy z Saskatchewan

Jason Matity i Luc Lemoine – pechowcy z Saskatchewan