Pieczona szynka mazurska to nasz hit

Polacy w Kanadzie sty 22, 2019 at 4:41 pm

Sklep Polcan to już 25 lat domowych wyrobów masarskich, znanych i cenionych  wśród Polonii i poza nią.

—Czym się różnią wasze produkty od podobnych produktów w innych sklepach?

—My je po prostu sami robimy na miejscu. To są wyroby tradycyjne, oferowane u nas już od 25 lat, nasza własna polcanowska receptura! Wystarczy spróbować aby rozpoznać ten smak babcinego pieca.

—Z których produktów jesteście dumni?

—Mamy ich wiele. Biorąc pod uwagę popularność, nasi klienci głosują na szynkę mazurską. Przebój sklepu. Specjalna, delikatna mieszanka przypraw pomaga uzyskać smak łagodny, a mięso soczyste. Nie dodajemy żadnych konserwantów. Mamy dwa rodzaje mazurskiej: z tłuszczykiem oraz bez, obie w tej samej cenie. Szynka to oczywiście nie wszystko. Kolejny hit to schab wędzono-pieczony, klienci bardzo go cenią. Następnie boczek pieczony w przyprawach; pieczona pierś indyka; kiełbasa kurpiowska, pieczeń rzymska, mielonka, szynka zakopiańska i baleron.
Nasze mięso otrzymujemy od sprawdzonych dostawców, koniecznie najświeższe. Dbamy o to tak bardzo, że zapraszamy klientów po najświeższe produkty mięsne od środy, poprzez czwartek, piątek i sobotę. Po prostu jak się kupuje na weekend, najlepiej przyjść do nas w dni przed weekendem aby dostać gorące, świeżutkie mięsa na sobotnie i niedzielne spotkania rodzinne, pikniki czy wycieczki. Do tego wziąć nasze jajka z farmy, chrupiące pieczywo i piknik gotowy.

POLCAN, Kinga Czechowski. Pieczone szynki mazurskie

POLCAN, Kinga Czechowski. Pieczone szynki mazurskie

—Co jeszcze można nabyć w Polcanie?
—Wszelkie polskie importowane produkty i przetwory, które lubi Polonia i nie tylko. Na przykład ogórki Kozackie do szynki mazurskiej.

—Skąd się biorą wasze ciasta?
—Oczywiście to nasz własny wypiek. Puszysty sernik na parze to nasza specjalność. Jest on w dwóch odmianach – z brzoskwiniami oraz z bakaliami. Polecamy jabłecznik, upieczony ze świeżymi, ścieranymi na tarce jabłkami, nie z puszki. Jest rewelacyjny.

—Firma niedawno obchodziła 25-lecie działalności.
—Tak, nasi klienci wracają do Polcanu już ćwierć wieku.

Polcan 25 lat

—Polcan to nie tylko sklep. Głodny rodak może u was zjeść gorący polski obiad.
—Tak, w Polcan Gospoda. Zaraz obok, kilka unitów dalej mamy drugą lokalizację. Jest to bufet, specjalizujący się w polskich domowych daniach na wynos oraz cateringu. Można również przysiąść i zjeść na miejscu przy stole typu barowego.

—Co jest ulubioną potrawą gości Gospody?
—Patrząc po klientach, wszystko jest ulubione! Gołąbki są rewelacyjne, bigosy, pulpety, schabowe, kasza, kartofle, pierogi własnej roboty, pieczeń, wołowina w sosie, a nawet kalafior z zasmażką. Wspaniale gotują nasze panie, dzięki którym mamy te potrawy. Wszystko smakuje jak na obiedzie u własnej babci.
A jeśli klient życzy sobie potrawę według własnego pomysłu, nasze panie ugotują ją na zamówienie.

—Czego można życzyć waszemu zespołowi?
-—Kolejnych 25-ciu lat dostarczania domowych smaków, już kolejnemu pokoleniu Polaków i nie tylko. Nasza tradycja i jakość jest doceniana przez rosnące grono smakoszy również z innych nacji.

z Kingą Czechowski
manager sklepu
Polcan i bufetu Gospoda
tel. 905-607-5287 i 905 828 8085
3115 Winston Churchill Blvd, Mississauga, ON L5L 2W1

rozmawiał
Maksymilian Buś

Polcan-Gospoda-Bigos_Kasza_Klopsy_Pieczen

Polcan Gospoda – bufet i catering. Polskie, domowe smaki i jakość jak u babci. Bigos, Kasza, Klopsy, Pieczeń, Kopytka i wiele innych.

POLCAN Delikatesy - dostawa z Polski

POLCAN Delikatesy – dostawa z Polski

Polcan_Gospoda_Mississauga_Fot-MaxBus

Polcan Gospoda – bufet i catering tel 905 828 8085

Pieczona-Szynka-Mazurska_Polcan

Pieczona Szynka Mazurska – hit delikatesów Polcan w Mississauga. Tel. 905-607-5287 i 905 828 8085. 3115 Winston Churchill Blvd, Mississauga, ON L5L 2W1

Pieczona_szynka_mazurska_Polcan_Fot-MaxBus

Pieczona Szynka Mazurska – hit delikatesów Polcan w Mississauga. Tel. 905-607-5287 i 905 828 8085. 3115 Winston Churchill Blvd, Mississauga, ON L5L 2W1

Kalafior_z_Zasmazka-Polcan-Gospoda_Fot-MaxBus

Kalafior z zasmażką – jak u babci. Polcan Gospoda, tel. 905 828 8085. 3115 Winston Churchill Blvd, Mississauga, ON L5L 2W1

Schab_wedzono-pieczony_Boczek_Pieczony-Polcan_Fot-MaxBus

Schab wędzono-pieczony oraz boczek pieczony w przyprawach. POLCAN Mississauga

Sernik z Brzoskwiniami POLCAN

Sernik z Brzoskwiniami POLCAN

 

Jak dojechac do POLCANu