Niagara w urokliwym lodzie

Kanada Top News sty 23, 2019 at 12:30 pm

Screen Shot 2019-01-23 at 10.41.57Arktyczne mrozy, jakie nawiedziły w ostatnich dniach wschodnią Kanadę, nie oszczędziły także wysuniętego na południe wodospadu Niagara. Atrakcja regionu w swej zimowej odsłonie zachwyciła turystów. Widoki przyrównywali do kadrów z disneyowskiej animacji “Kraina lodu” (Frozen Paradise).

Emma Grafham, jedna z odwiedzających wodospad, opowiadała, że poczuła się, jakby była w zamku księżniczki Elsy. - Wyglądało, jakby Elsa poruszyła ręką, tak jak robiła to w filmie, a na jej rozkaz wyrosły schody z lodu - powiedziała turystka.

Skuty lodem wodospad przyciąga użytkowników mediów społecznościowych, którzy wykonują przepiękne zdjęcia publikowane w sieci.

Również północne i środkowe regiony Stanów Zjednoczone zmagały się z falą zimna. Burza śnieżna zaatakowała też północny wschód Stanów Zjednoczonych. W wielu gminach ogłoszono stan wyjątkowy. W stan gotowości postawiono Gwardię Narodową.

Screen Shot 2019-01-23 at 10.45.19Front niosący opady śniegu i niskie temperatury przesuwał się z zachodu na wschód, a za jego wzmacnianie się odpowiadał napływ arktycznego powietrza znad Kanady. W Gogamie (Ontario) odnotowano kilka dni temu w nocy temperaturę odczuwalną poniżej -50C.

Mróz zapanował też w stanie Massachusetts. Warunki atmosferyczne skomplikowały pracę lotniska Boston Logan. Odwołano tam setki lotów. Zalecano mieszkańcom ograniczanie czasu przebywania na zewnątrz i obserwowanie, czy nie występują oznaki odmrożeń. Doradzono by zwierzęta domowe i gospodarskie pozostawały w pomieszczeniach.

Sroga zima panuje też w stanie Kolorado w środkowej części USA. We wtorek miejscami spadło tam ponad 20 centymetrów śniegu. Kolejne opady zapowiadane są na czwartek, wtedy może przybyć 25 centymetrów pokrywy śnieżnej.

Dzisiaj mrozy ustępują, w Niagarze temperatura przekroczyła 0 C, pada deszcz.

Więcej - TUTAJ.

zz niagara2