Przerobili auto na dom i ruszyli w podróż. Teraz ujawniają prawdę

Kanada Series Top News sty 30, 2019 at 4:00 pm

zz van9“Takie życie nie jest tanie, łatwe ani wygodne” – ujawnia para, która spakowała dobytek do Dodge Rama przerobionego na mieszkanie na kółkach i wyruszyła w drogę przez różne kraje. Kanadyjczycy z Quebecu z rozbrajającą szczerością mówią, że życie w vanie nie zawsze jest tak efektowne, jak się wydaje na Instagramie. Ale zdjęcia faktycznie robią duże wrażenie…

Z ich strony na Instagramie można wywnioskować, że życie w drodze jest wspaniałe. Okazuje się jednak, że to złudzenie.

Dominic ‘Dom’ Faucher, dyrektor kreatywny agencji reklamowej i doktorantka Mariepier ‘Marie’ Bastten, spędzili miniony rok i wydali 28.700 dolarów by zmienić furgonetkę w mobilny dom i biuro.

zz van2Niedługo ruszą w trwającą następne kilka lat podróż przez Amerykę Północną. Już teraz pokonali w wynajmowanych pojazdach ponad 40 tys. km w Islandii, Nowej Zelandii i Norwegii. Para ostrzega jednak każdego, kto myśli o zrobieniu czegoś podobnego.

– Takie życie nie jest efektowne (chociaż tak wygląda na Instagramie), nie jest tanie, a przede wszystkim nie jest łatwe czy wygodne – mówi Dom.

Ma jednak również kilka plusów.

– Uwielbiamy tę wolność i świadomość, że możemy jechać tam, gdzie chcemy. Jesteśmy w stu procentach niezależni, bez względu na to, czy chodzi o pracę, czy o rozrywkę – dodaje mężczyzna.

zz van5

Para planuje sfinansować dalszą podróż robiąc to, co Dom umie najlepiej: sprzedając kreatywne treści. Będą opowiadać o swoich przygodach w czasie podróży po Ameryce Północnej, tworząc jednocześnie materiały dla klientów z całego świata, w tym firm wynajmujących samochody kempingowe, biur turystycznych, szkół surfingu i innych firm.

zz van7

Doświadczenie przetestuje również ich związek, jednak para nie obawia się tego i planuje pokazać życie na czterech kółkach w serialu dokumentalnym.

– Nasz dokument ma jasną misję: zrozumieć, dlaczego ludzie opuszczają swoje normalne życie, aby żyć w drodze – wyjaśnia Dom.

Chcą też pokazać główne problemy domu na kółkach oraz zderzenie z iluzją Instagrama.

Więcej - TUTAJ.

zz van1 zz van3 zz van4 zz van6 zz van10