Pijany pasażer musi zapłacić linii za zużyte paliwo

Kanada Top News luty 1, 2019 at 4:00 pm
Policja w Calgary wyprowadza Younga z samolotu

Policja w Calgary wyprowadza Younga z samolotu

44-letni David Stephen Young, który pod wpływem alkoholu awanturował się na pokładzie linii WestJet, musi zwrócić przewoźnikowi całą kwotę za paliwo – 21 tys. dol.

Sędzia nakazał to mężczyźnie po tym, jak jego pijackie zachowanie zmusiło pilotów do awaryjnego lądowania.

Do niecodziennego zdarzenia doszło 4 stycznia. Samolot linii WestJet do Londynu został zmuszony do zawrócenia i lądowania w Calgary krótko po starcie. Powodem było niewłaściwe zachowanie Younga, który był pijany i awanturował się na pokładzie. Policja aresztowała mężczyznę natychmiast po lądowaniu i oskarżyła go o spowodowanie zakłócenia bezpieczeństwa lotniczego.

Według lokalnych mediów, pijany mężczyzna niedługo po stracie samolotu zaczął zachowywać się agresywnie w stosunku do obsługi i innych pasażerów. W żaden sposób nie dało się go uspokoić, dlatego piloci podjęli decyzję o zawróceniu maszyny z powrotem do Calgary. Jednak zanim maszyna wylądowała, musiała krążyć w celu zrzucenia nadmiaru paliwa.

zz westjestPo tym, jak Young przyznał się do winy, sędzia Sądu Okręgowego w Albercie orzekł, że niesforny pasażer musi zapłacić po 21.261 dolarów za całe paliwo, które samolot musiał zużyć, by wrócić na miejsce startu.

Pilot musiał zrzucić prawie 10 ton paliwa, aby bezpiecznie wylądować. Całkowite straty WestJet mogą przekroczyć 200 tys. dol., co obejmuje zarówno koszt paliwa, jak i odszkodowania dla innych pasażerów podczas lotu.

Prokuratura wnioskowała pierwotnie o nakaz odzyskania kwoty 65 tys. dol., ale sędzia nie przychylił się do tego wniosku. Obrona twierdziła, że 5-7 tysięcy kary będzie wystarczające.

W oświadczeniu odczytanym w sądzie Young przeprosił za „szkody i niedogodności”, jakie wywołał swoim zachowaniem podczas lotu. Od czasu incydentu uczęszcza na spotkania terapeutyczne Anonimowych Alkoholików.

Więcej - TUTAJ.

zz calgay