Odra na lotnisku Pearsona

Lokalnie Series Top News luty 6, 2019 at 3:52 pm

zz odraSłużby zdrowotne regionu Peel szukają pasażerów z objawami odry, którzy przebywali ostatnio na lotnisku Persona lub przylecieli do Toronto liniami Lufthansy. Mogli oni zostać zarażeni wirusem odry od innych pasażerów.

Peel Public Health sprawdza kontakty osób, które mogły być narażone na laboratoryjny przypadek odry, jedna z najbardziej zaraźliwych chorób, zwłaszcza u dzieci.

Dotyczy to trzech grup pasażerów, którzy mogli mieć kontakt z nosicielem w niedzielę 27 stycznia br.

Mogą być narażeni na zarażenie odrą ci, którzy:

1. przylecieli lotem LH-470 z Frankfurtu do Toronto (o 16:08),

2. odlecieli lotem Air Canada AC-834 lub LH-6829 z Toronto do Montrealu (wylot o 18:00),

3. przebywali na Terminalu 1 lotniska Persona w dniu 27 stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00.

zz odra2Wszystkim osobom, które mogły być narażone na zarażenie się odrą Peel Public Health zaleca się wykonanie następujących czynności:

- Upewnienie się, że Ty i członkowie Twojej rodziny jesteście na bieżąco ze szczepieniem przeciwko odrze (określanym jako “MMR” lub “MMRV” w dokumentacji). Zalecane są dwie dawki dla każdego urodzonego po 1969 roku. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się z lekarzem. Ogólnie rzecz biorąc, osoby urodzone przed rokiem 1970 są uważane za odporne na odrę.

- Zwróć uwagę na objawy. Objawy odry mogą pojawić się do 21 dni po zarażeniu. Przypominają przeziębienie (kaszel/katar), obejmują wysoką gorączkę, ból oczu lub nadwrażliwość na światło, małe plamki z białym środkiem na wewnętrznej stronie jamy ustnej oraz czerwoną wysypkę trwającą 4-7 dni.

- Jeśli uważasz, że możesz mieć odrę i potrzebujesz opieki zdrowotnej, musisz z wyprzedzeniem poinformować innych, że mogą być narażeni. Umożliwi to personelowi medycznemu podjęcie niezbędnych środków ostrożności w celu zmniejszenia ryzyka infekcji i ochrony innych osób.

Więcej - TUTAJ.