Ile kobiet idzie na całość na pierwszej randce? Kanadyjki prowadzą w rankingu

Kanada Top News luty 8, 2019 at 4:00 pm

zz sexWiele osób nadal uważa, że seks można uprawiać dopiero po określonej liczbie randek. Dodają, że pójście z kimś do łóżka po pierwszym spotkaniu to okazanie braku szacunku do siebie. 

Okazuje się jednak, że spora część społeczeństwa jest coraz bardziej liberalna. Seks na pierwszej randce to już nic szokującego. Problemem jest niestety coś innego.

Twórcy aplikacji randkowej przeprowadzili ankietę, aby dowiedzieć się, jaki stosunek ich użytkownicy mają do seksu na pierwszej randce i seksu bez zabezpieczenia. Na pytania odpowiedziało 30 tysięcy osób z Kanady, USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Wyniki pokazały, że jeśli chodzi o seks, najbardziej liberalne są Kanadyjki – 59 proc. z nich powiedziało, że nie ma problemu z przespaniem się z kimś po pierwszej randce. Na drugim miejscu są Amerykanki – 48 proc. z nich powiedziało, że to OK. Najbardziej pruderyjne okazały się mieszkanki Niemiec, tylko 23 proc. z nich zgodziłoby się na taki układ.

zz sex2Jeśli chodzi o seks, mężczyźni okazali się być o wiele bardziej wyluzowani niż kobiety. Na seks po pierwszej randce zdecydowałoby się aż 73 proc. Brytyjczyków, 72. proc. Niemców i 54 proc. Kanadyjczyków. Co ciekawe, z badania wynika, że panie z Kanady są o wiele bardziej otwarte niż panowie.

Drugim pytaniem, na które odpowiedź chcieli znać twórcy aplikacji randkowej Jaumo, była kwestia używania zabezpieczenia podczas seksu. Niestety, okazuje się, że wiele osób o nim zapomina lub zupełnie się nim nie przejmuje.

Pomimo że uprawianie seksu bez zabezpieczenia, zwłaszcza z obcą osobą, grozi poważnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, wiele osób się na to decyduje. Do tego, że czasem robi to bez prezerwatywy potwierdzili mieszkańcy Kanady – 65 proc. mężczyzn i 59 proc. kobiet, Wielkiej Brytanii – 41 proc. mężczyzn i 37 proc. kobiet oraz Niemiec – 41 proc. mężczyzn. Najrozsądniejsze są Niemki – tylko 8 proc. kobiet uprawia seks bez zabezpieczenia.

Więcej - TUTAJ.