Ukradł spychacz, zniszczył dom i rozbił głowę

Lokalnie Top News luty 10, 2019 at 10:00 am

aaspychacz2

Policjanci aresztowali mężczyznę, który w sobotę uderzył skradzionym spychaczem w dom rodzinny w Scarborough, a następnie z rozbitą głową pośpiesznie opuścił wnętrze maszyny.

Const. David Hopkinson powiedział, że człowiek ów w momencie zdarzenia był pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w pobliżu skrzyżowania Danforth Ave. i Macey Ave. około 1 po południu.

Na szczęście żaden z mieszkańców domu nie został ranny, choć pojazd wybił sporą dziurę w ścianie, a część bejsmentu została całkowicie odsłonięta. W chwili uderzenia buldożera w ścianę przebywał w bejsmencie spał mężczyzna.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze początkowo byli przekonani, że spychaczem firmy Bobcat jechało dwóch mężczyzn. Został skradziony z pobliskiej budowy. W końcu jednak const. Hopkinson stwierdził, że policja nie szuka innego podejrzanego.

Niefortunny złodziej buldożera nie uciekł daleko. Podczas kolizji ze ścianą domu odniósł obrażenia głowy i został odwieziony do szpitala.

Krewna rodziny, która mieszka w domu, powiedziała, że nie wiedzą, co dalej robić.

- Potrzebujemy jakiejś rady od miasta – powiedział jeden z mieszkańców – Jesteśmy niewinnymi ludźmi, ciężko pracujemy … Chcemy prawdziwej sprawiedliwości.

Hopkinson nie był w stanie powiedzieć, jakie konkretne zarzuty zostaną postawione niefortunnemu złodziejowi spychacza. Na pewno nie będzie wśród nich zarzutu niebezpiecznego prowadzenia pojazdu, ponieważ buldożery nie pasują do definicji pojazdu mechanicznego, jaki istnieje w kodeksie karnym.