Georges St. Pierre ogłosił sportową emeryturę 

Kanada Top News luty 22, 2019 at 12:30 pm

zz gspLegendarny Kanadyjczyk, Georges St. Pierre, oficjalnie zakończył karierę w MMA.

Georges St. Pierre oficjalnie ogłosił to podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej wczoraj w Bell Centre, gdzie świętował jedne z największych sukcesów w swojej karierze. 

- Ogłaszam przejście na sportową emeryturę. Nie ma tutaj łez. Jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu. Zakończenie kariery na szczycie wymaga sporo dyscypliny. To dobry moment na taki ruch. Zawsze chciałem zrobić to na własnych warunkach. Nie chciałem żeby ktokolwiek mnie do tego zmuszał. W sportach walki zawsze tak to powinno wyglądać. To bardzo ciężka decyzja. Jestem szczęśliwy, że mam tyle dyscypliny, aby tak właśnie uczynić – powiedział kanadyjski mistrz.

St. Pierre (26-2 MMA) to legenda dwóch kategorii wagowych największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Uważany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii MMA.

W swojej karierze mierzył się on z m.in. Michaelem Bispingiem, Johnym Hendricksem, Mattem Hughesem czy Nickiem Diazem.

37-latek z pewnością w wielkim stopniu przyczynił się do zainteresowania ogromnej ilości kanadyjskich fanów sztukami walki.

zz gsp2

Może pochwalić się także rekordowymi statystykami. Obalał rywali aż 90 razy przy 73.8% skuteczności. Ma on na koncie 20 zwycięstw w UFC, w tym 13 w walkach o tytuł mistrzowski (rekord organizacji).

St. Pierre trafiał rywali ponad 2500 razy, a z tego 1313 były znaczącymi ciosami. Może się on także pochwalić doskonałą obroną – ponad 73% ciosów jego rywali nie docierało do celu.

Więcej - TUTAJ.