Zawieszenie w prawach ucznia za brak szczepień

Kanada Top News luty 27, 2019 at 4:00 pm

zz zawieszenieDo rodziców 6 tysięcy uczniów szkół w regionie Waterloo wysłano ostrzeżenie o możliwości zawieszenia ich dzieci w prawach uczniów z powodu braku szczepień…

Ministerstwo Zdrowia Publicznego regionu Waterloo już jesienią ubiegłego roku wysłało ponad 9,5 tys. ostrzeżeń dla rodziców nieszczepionych dzieci uczęszczających do placówek edukacyjnych.

Jednak do chwili obecnej tylko ok. 3,5 tys. rodziców zareagowało na wezwanie do uzupełnienia obowiązkowych szczepień. W związku z tym do pozostałych 6 tysięcy rodzin wysłano ostrzeżenie, że jeśli ich dzieci nie zostaną zaszczepione – zostaną zawieszone w prawach ucznia w szkołach, do których uczęszczają.

Rodzice mają czas do 26 marca, by zaszczepić dziecko i przedstawić na to dowody.

W przeciwnym razie uczeń zostanie zawieszony. Zawieszenie według prawa może trwać do 20 dni. Po tym okresie dziecko może być nawet usunięte ze szkoły.

W celu uzyskania dokumentacji szczepień rodzice mogą kontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Służba zdrowia oferuje również kliniki szczepień w Waterloo i w Cambridge (po wcześniejszym umówieniu).

Więcej - TUTAJ.