Fikcyjny związek konsultanta imigracyjnego

Lokalnie Top News marz 1, 2019 at 12:30 pm
Dunstan Munro

Dunstan Munro

Dunstan Munro, 67-letni konsultant imigracyjny z Ajax, stanął w obliczu oskarżeń o oszustwo po tym, jak zaproponował że skłamie, że żyje w konkubinacie z pewną kobietą, w celu zatwierdzenia jej wniosku imigracyjnego.

Według policji Munro był właścicielem firmy o nazwie Immigration Experts, w ramach której pomagał klientom w składaniu wniosków o przyznanie stałego pobytu w Kanadzie w latach 2018-2019.

Policja twierdzi, że podejrzany działał jako konsultant ds. imigracji, mimo że w styczniu 2018 roku jego licencja została unieważniona przez Immigration Consultants of Canada Regulatory Council.

Natomiast w styczniu tego roku policja odkryła, że Munro nie wypełnił podania dla jednej ze swych klientek, natomiast zaoferował jej osobiste sponsorowanie i w związku z tym poinformował urzędników imigracyjnych, że żyje z nią w stałym związku konkubenckim.

Munro ostał aresztowany 25 lutego i oskarżony o oszustwo na sumę przekraczającą  5000 dol. i uchybienie przepisom zawodowym. Stanie w sądzie w Toronto 28 marca.

Więcej - TUTAJ.