Ośmiolatek spadł z wyciągu

Kanada Top News marz 5, 2019 at 4:00 pm
Bohaterowie stoku Grouse

Bohaterowie stoku Grouse

Do dramatycznie wyglądających scen doszło na stoku w Grouse Mountain w Kolumbii Brytyjskiej. 8-letni chłopiec zawisł na wyciągu, znajdując się 6 metrów nad ziemią.

Narciarze na stoku w Grouse Mountain pod Vancouver byli świadkami przerażającego zdarzenia. Jednym z wyciągów krzesełkowych jechał chłopiec, który niespodziewanie zsunął się z miejsca i zawisł 6 metrów nad ziemią.

8-latka przytrzymał jego ojciec, który zaczął też wołać o pomoc. Najszybciej zareagowała grupa nastolatków – dzięki ich interwencji chłopcu nie stało się nic poważnego.

W akcji udział wzięło pięciu nastolatków i dwoje dorosłych. Jeden z ratowników, 13-letni Ethan, uspakajał zwisającego z wyciągu chłopca. W tym czasie 14-letni James z pomocą dorosłych wykopał fragment siatki odgradzającej stok narciarski. Nastolatkowie poprosili chłopca, by odpiął narty, a jego ojca o to, by puścił chłopca na rozciągniętą pod nim siatkę.

Screen Shot 2019-03-05 at 10.44.28

Po udanej akcji ratunkowej chłopiec został przewieziony do szpitala na badanie. Jak się okazało, nie doznał żadnych obrażeń. Grupa nastoletnich ratowników okrzyknięta została “bohaterami Grouse”, a w nagrodę za swoją postawę dostali m.in. darmowe karnety upoważniające ich do korzystania ze stoku przez cały następny sezon.