Andrew Kania chce reprezentować konserwatystów w Brampton

Polacy w Kanadzie Series Top News marz 9, 2019 at 4:00 pm
Andrew Kania

Andrew Kania

Znany prawnik polskiego pochodzenia z Brampton, były poseł liberalny, ma nadzieję na nominację partii konserwatywnej w nadchodzących wyborach do parlamentu federalnego.

51-letni Andrew Kania chce startować z ramienia Partii Konserwatywnej, mimo iż przez wiele lat reprezentował liberałów (2008-11).

Mimo iż wcześniej uważał bycie liberałem jako swój optymalny wybór, ostatnio doszedł do wniosku, że Justin Trudeau dokonał w swej polityce zbyt wiele krytycznych błędów oraz przesunął Partię Liberalną na lewo, a on lewicowcem być nie zamierza.

Były poseł liberalny z Brampton West potępia mocno politykę premiera Kanady za liczne błędy. Krytykuje szalone deficyty budżetowe, potępia wprowadzenie Carbon Tax (który – jego zdaniem – uderzy w każdego z nas), nie zgadza się z legalizacją marihuany i polityką wokół SNC-Lavalin.

W jednym z wywiadów Kania stwierdził nawet, że dzisiejszym liberałom Justina Trudeau jest teraz najbliżej ideałom, jakie głosi partia NDP.

Kania doskonale zna obóz liberałów, pełnił w nim wiele ważnych funkcji – był szefem komisji partii ds. bezpieczeństwa publicznego (Standing Committee on Public Safety and National Security) i organizatorem krajowych kampanii wyborczych Stephane’a Diona, Michaela Ignatieffa i Johna Manley’a.

Jest synem imigrantów przybyłych z Polski do Kanady i prawnikiem od prawie 30 lat, stojąc na czele kancelarii Kania Lawyers. Jego pierwszym językiem był polski. Grał w polskiej drużynie piłkarskiej, należal do polskiego zespołu pieśni i tańca, ożenił się z Polką (ma dwoje dzieci), a już jako prawnik znacząco pomagał przy budowie polskiego kościoła pw. Eugeniusza de Mazenod w Brampton.

Ukończył prawo na Uniwersytecie Torontońskim i uzupełniające studia prawnicze na Uniwersytecie w Leicester w Anglii. Wybrano go sekretarzem Stowarzyszenia Prawników Ontaryjskich, reprezentującego 17 tysięcy członków palestry.

Jeśli zdobędzie nominację, Kania będzie musiał jeszcze pokonać w wyborach m. in. urzędującą posłankę - Sonię Sidhu.

Jeśli zdobędzie nominację, Kania będzie musiał jeszcze pokonać w wyborach m. in. urzędującą posłankę – Sonię Sidhu.

Jego Brampton West był największym okręgiem wyborczym w Brampton. W związku z rozwojem miasta, został podzielony obecnie na Brampton South i Brampton West.

Kania chce startować w Brampton South, ale aby uzyskać nominację Partii Konserwatywnej, potrzebuje głosów jej członków w swoim okręgu wyborczym. Tylko oni mogą wybrać nominanta.

Andrew Kania wysoko ocenia szanse i możliwości Andrew Scheera. Uważa że obecny lider konserwatystów będzie o wiele lepszym premierem niż Justin Trudeau.

Jeżeli Kania zdobędzie nominację konserwatystów, zadanie przed nim stoi niełatwe – będzie jeszcze musiał pokonać w wyborach koalicję hinduskich kandydatów, a przede wszystkim urzędującą posłankę liberalną Sonię Sidhu. Obecnie wszyscy posłowie z Brampton to liberałowie.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Brampton South i chcesz zostać członkiem Partii Konserwatywnej, możesz dokonać zapisu poprzez stronę internetową - TUTAJ.