Sześcioosobowa rodzina z Brampton wśród ofiar katastrofy w Etiopii

Kanada Top News marz 12, 2019 at 12:26 pm

zz szesc1W niedzielnej katastrofie maszyny etiopskich linii lotniczych pod Addis Adebą zginęło 157 osób. Wśród ofiar było 18 obywateli Kanady, jak również dwaj Polacy. 

Boeing 737 linii Ethiopian Airlines rozbił się kilka minut po starcie ze stolicy Etiopii. Samolot leciał do stolicy Kenii, Nairobi. Podróżowało nim 149 pasażerów i ośmiu członków załogi. Nikt nie przeżył katastrofy.

Pilot zgłaszał „trudności” i chciał zawrócić do Addis Abeby. Według linii lotniczych Ethiopian Airlines, pilot samolotu był doświadczony, a samolot nie miał usterek.

Wśród ofiar katastrofy z kanadyjskimi paszportami znalazła się m. in. sześcioosobowa rodzina z Brampton, która planowała odwiedzić miejscowość w Kenii.

Rodzina z Brampton

Rodzina z Brampton

- Moja 37-letnia Kosha Vaidya nie była w Kenii od dziesięcioleci, a tam się urodziła. Jej córki, 14-letnia Ashka i 13-letnia Anushka, nie mogły doczekać się safari - powiedział brat jednej z ofiar.

Pozostałymi członkami rodziny byli 45-letni ojciec dziewczynek Prerit Dixit, 71-letni dziadek Pannagesh Vaidya i 63-letnia babcia Hansini Vaidya. Rodzina pochodziła z Gujarat w Indiach. Kosha przyjechała do Kanady w 2004 roku, po ślubie ze swoim mężem, który już tu mieszkał. Prerit pracował jako asystent w laboratorium medycznym LifeLabs, a także dla Ministerstwa Zdrowia Ontario. Kosha zatrudniona była w Canadian Hearing Society.

Angela Rehhorn

Angela Rehhorn

Wśród 18 ofiar z Kanady znalazła się też m. in. 24-letnia Angela Rehhorn, entuzjastka ochotniczka ochrony przyrody z Orillii, która opracowała obywatelski projekt ochrony nietoperzy. Jako wolontariuszka była w drodze na Zgromadzenie Ochrony Środowiska ONZ.

Z kolei urodzony w Nigerii Pius Adesanmi to profesor na Wydziale Języka Angielskiego i Literatury oraz Instytutu Studiów Afrykańskich Carleton University w Ottawie.

Inną ofiarą katastrofy był Peter deMarsh z Nowego Brunszwiku, prezydent International Family Forestry Alliance, stowarzyszenia reprezentującego 25 milionów właścicieli lasów na całym świecie.

Pius Adesanmi

Pius Adesanmi

Jedną z polskich ofiar katastrofy samolotu w Etiopii jest wieloletni pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Drugą polską ofiarą jest osoba małoletnia mająca obywatelstwa polskie i kenijskie. Ofiary nie były spokrewnione.

W katastrofie zginęła też żona, córka i syn wiceprzewodniczącego Słowackiej Partii Narodowej (SNS), posła Antona Hrnko.

Trwa wyjaśnianie przyczyn tej tragedii.

W ciągu kilku miesięcy rozbiły się już dwa Boeingi 737 MAX 8. Po katastrofie w Etiopii brytyjskie władze lotnicze uziemiły wszystkie Boeingi 737 MAX. Analogiczne decyzje podjęto m.in. w Chinach, Korei Południowej, Australii, a także w Etiopii.

Więcej – TUTAJ.