Wielki sukces kanadyjskiej tenisistki

Lokalnie Top News marz 18, 2019 at 10:00 am

aaandrescu3

18-letnia tenisistka z Mississaugi zdobyła swój pierwszy tytuł w prestiżowym turnieju WTA często nazywanym „piątym szlemem”.

W finale turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells, Bianca Andreescu pokonała reprezentantkę Niemiec, z pochodzenia Polkę, na stałe zamieszkującą u dziadka w Puszczykowie, Angelique Kerber 6-4, 3-6, 6-4. Kerber zajmuje ósme miejsce w rankingu WTA Tour.

- Mam nadzieję, że ten moment może być świetną inspiracją dla wielu młodych sportowców, ponieważ jeśli wierzysz w siebie to wszystko jest możliwe – powiedziała po meczu Andreescu – Moja mama zawsze mówiła mi przez lata: jeśli ciężko pracujesz, marzysz, by stać się wielkim, możesz osiągnąć wiele rzeczy. Tak właśnie robiłam przez wiele lat i teraz ten moment stał się rzeczywistością.

Warto dodać, że Kanadyjka wystartowała w Indian Wells nierozstawiona, z tzw. „dziką kartą” i jest pierwszą nierozstawioną zawodniczką, która zdobyła mistrzowski tytuł w tym turnieju.

Po zwycięstwie Kanadyjka awansuje na 24 miejsce w rankingu WTA Tour. Przy okazji młoda mieszkanka Mississaugi zarobiła 1354010 dolarów amerykańskich

Widać, że w światowym tenisie nadchodzi nowe pokolenie. Kanadyjka poszła w ślady Japonki, Naomi Osaka, która była mało znaną 20-latką, kiedy w ubiegłym roku zdobyła dwa tytuły Wielkiego Szlema: US Open i Australian Open. Po tym sukcesie szybko znalazła się na pierwszym miejscu rankingu najlepszych tenisistek.

- Tak, to była szalona przygoda. Naprawdę to historia jak o Kopciuszku. Naomi zrobiła to w zeszłym roku. A teraz i ja mogę spotkać się z tak wieloma niesamowitymi mistrzami. Oznacza to dla mnie otwarcie na świat – powiedziała Andreescu.

aaandrescu2

Zajmując 24 miejsce w klasyfikacji WTA Tour Andreescu nie będzie musiała przedzierać się do głównych turniejów poprzez udział w kwalifikacjach.

- Chcę po prostu cieszyć się tą chwilą, ponieważ nie chcę brać niczego za pewnik – dodała w pomeczowym wywiadzie Andreescu – Nigdy nie wiesz, co przyniesie następny tydzień.

Trzymamy kciuki, by następne tygodnie przyniosły następne sukcesy.

aaandrescu