Ojciec odebrał córkę ze szkoły…

Lokalnie Top News marz 20, 2019 at 10:00 am

aaamber2

W całym GTA rozdzwoniły się telefony, media przerwały programy by poinformować o poszukiwaniu pięcioletniej dziewczynki. Amber Alert został wszczęty po tym, jak we wtorek po południu odebrał ją ze szkoły ojciec.

Według policji regionu York dziewczynka została zabrana z Armadale Public School przy 11 Coppard Avenue, w okolicy McCowan Road i Steeles Avenue, około godziny 14:00.

Śledczy powiedzieli, że pracownicy szkoły zeznali, iż pięciolatka została odebrana przez ojca.

Oboje widziano wsiadających przed szkołą do taksówki-minivana firmy Beck.

Później policja dowiedziała się, że ​​taksówka zawiozła ich na New Delhi Drive, trzy kilometry na wschód od szkoły, gdzie przesiedli się do innego pojazdu.

W związku z tym około godziny 18.00 zdecydowano się na wszczęcie Amber Alert. Godzinę później został on odwołany, ponieważ pięciolatka została odnaleziona, a jej ojciec zatrzymany w areszcie policyjnym.

aaamber3

Zdjęcia z monitoringu wideo pokazują, że ojciec i córka weszli do firmy w Markham. Za nimi udali się ciężko uzbrojeni funkcjonariusze policji. Bez problemów udało im się odzyskać dziewczynkę i aresztować mężczyznę.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni naszej społeczności i członkom mediów, których pomoc po ogłoszeniu Amber Alert spowodowała, że dziewczynka znalazła się w bezpiecznym miejscu – powiedział Eric Jolliffe w komunikacie opublikowanym we wtorek wieczorem – Nasi funkcjonariusze przy udziale partnerów z sąsiednich agencji policyjnych, doprowadzili to do pomyślnego zakończenia sprawy.

Ojciec został później zwolniony z aresztu. Nie postawiono mu żadnych zarzutów.

Policja powiedziała, że ​​śledztwo zostało zakończone.