Autobus TTC wjechał w dwa domy

Lokalnie Top News marz 22, 2019 at 5:55 am

aabus

Takiej pobudki w środku nocy żaden z mieszkańców dwóch domów w Scarborough się nie spodziewał. Rozległ się huk, ściany zadrżały po tym, jak autobus TTC zjechał z jezdni i uderzył w dwa domy powodując poważne szkody.

Inspektor torontońskiej policji, Jim Gotell powiedział, że funkcjonariusze przybyli na miejsce wypadku w pobliżu rogu Grackle Trail i Oasis Boulevard około 1:35 w czwartek nad ranem. Na miejscu zobaczyli autobus TTC wbity w ściany stojących obok siebie domów.

Kobieta – kierowca autobusu została zabrana do pobliskiego szpitala na badania. Żaden z mieszkańców domów nie doznał obrażeń.

Enzo Ghanizada, który prowadzi lawetę i był pierwszą osobą, która zareagowała na wypadek.

- To wyglądało bardzo źle – opowiada.

Ghanizada mówi, że poza naruszeniem ścian domów poważnie uszkodzone zostały cztery samochody zaparkowane przed nimi. Kobieta kierująca autobusem wyszła z pojazdu o własnych siłach.

- Po prostu była oszołomiona. Wyszła, nie wiedząc, co się stało. Była bardzo zdenerwowana i wstrząśnięta – mówi Ghanizada.

Jenitha Anandarajah, która mieszka w jednym z domów, spała, gdy autobus uderzył w zewnętrzną część domu.

- Słyszałam ten huk, który brzmiał jak wybuch bomby – opowiada wciąż trzęsąca się ze zdenerwowania Anandarajah – To było szokujące.

Jej sąsiadka, Ruby Mohan, również spała wraz ze swoim mężem i trójką dzieci, kiedy autobus wjechał do jej domu. Powiedziała, że ​​jej najstarsza córka zwykle śpi w sypialni bezpośrednio nad garażem. Jednak na szczęście tej nocy dziewczyna zdecydowała się spać w pokoju z siostrą.

- Teraz jest zbyt przerażona, by wrócić do swojego pokoju – mówi Mohan.

- To nie pierwszy taki wypadek, gdy samochód wypadł z jezdni na zakręcie sąsiadującym z domem – dodaje Mohan.

Dwa pozostałe zdarzenia nie były tak poważne. Teraz pani Mohan martwi się o bezpieczeństwo swojej rodziny.

Funkcjonariusze torontońskiej policji i strażacy byli na miejscu przez cały ranek, podczas gdy personel TTC pracował nad odtworzeniem okoliczności wypadku. W czwartek po południu rzecznik TTC powiedział, że kierująca autobusem kobieta została zawieszona w czynnościach do czasu zakończenia dochodzenia.

aabus2

Na miejsce został też wezwany inżynier budowlany, który ma ocenić stopień uszkodzenia domów.

- Obawiamy się, że w jednym domu mogły wystąpić uszkodzenia strukturalne – powiedział inspektor Gotell.

Prawdopodobnie rodziny nie będą zmuszone do opuszczenia domów na dłużej niż tylko jeden dzień.

Ironią losu mieszkańcy pierwszą noc poza domem musieli spędzić w podstawionym ogrzewanym autobusie TTC.