Akcja łatania ulicznych dziur

Lokalnie Top News marz 24, 2019 at 10:00 am

aapolomba2

Już trzeci raz w tym roku trwa akcja „błyskawicznej” naprawy dziur w drogach. Kierowcy muszą liczyć się ze spowolnieniem ruchu ulicznego w Toronto.

Takie akcje zwykle zaczynają się wcześnie rano w sobotę i trwają przez cały weekend. Drogowcy chcą w ten sposób skorzystać z niewielkiego natężenia ruchu na autostradach Don Valley Parkway i Gardiner Expressway.

W akcji udział bierze 90 załóg wypełniających dziury. W powszednie dni tygodnia tych załóg jest tylko 25.

aaplomba3

Urząd miejski z dumą prezentuje statystyki głosząc, że od początku roku naprawiono 47 tysięcy ubytków w nawierzchni ulic, w tym ponad 18 tysięcy podczas takich akcji weekendowych.

- Chcę rzucić wyzwanie naszym pracownikom, aby w najbliższym tygodniu naprawili więcej dziur, niż w ubiegłym tygodniu, co oznaczałoby wzrost o około 12000 dziur – zapowiedział dyrektor ds. operacji drogowych w Toronto Mark Mills i zaapelował do kierowców: – Jeśli zobaczysz na ulicy naszą ekipę, daj jej czas i miejsce potrzebne do wykonywania pracy. To zło konieczne.

Koszt naprawienia pojedynczej dziury wynosi około 25 dolarów. Miasto przeznaczyło na ten cel w budżecie na rok 2019 od 4 do 5 milionów dolarów.