Policja przejęła arsenał broni i dużą ilość narkotyków

Lokalnie Top News marz 27, 2019 at 6:00 am

aabron

Policja regionu Peel przejęła narkotyki i gotówkę o wartości ponad 1,2 miliona dolarów, a także 26 sztuk broni palnej oraz dużą ilość amunicji będących w posiadaniu narkotykowych dilerów.

Tymczasowy szef regionalnej policji, Chris McCord powiedział, że zajęcie tak dużej ilości narkotyków w ramach projektu „Baron” jest jednym z największych sukcesów w historii policji w Peel.

McCord dodał, że większość z 26 sztuk broni palnej została została zmodyfikowana w ten sposób, by mogła zadać jak najwięcej dotkliwych obrażeń w jak najkrótszym czasie.

Burmistrz Brampton Patrick Brown stwierdził, że konfiskata broni jest „krokiem w kierunku spokoju ducha i bezpieczeństwa”.

Projekt „Baron” został uruchomiony w styczniu, kiedy grupa śledczych zajmujących się przestępczością zorganizowaną na poziomie ulicy wszczęła dochodzenie w sprawie 35-letniego mężczyzny z Brampton, który handlował narkotykami w regionie.

Po aresztowaniu mężczyzny w zeszłym tygodniu policja przeprowadziła szereg przeszukań, w wyniku których przejęto duże ilości broni, narkotyków i gotówki. Śledczy mówią, że przestępcy używali niestandardowych metod, aby ukryć kontrabandę.

Podejrzany stoi obecnie w obliczu ponad 60 zarzutów karnych.

Obecnie funkcjonariusze usiłują dowiedzieć się, skąd pochodzą pistolety i jak znalazły się w posiadaniu podejrzanego.