Blair żąda od premiera Forda 5 milionów dolarów odszkodowania

Lokalnie Top News marz 28, 2019 at 10:00 am
Brad Blair

Brad Blair

Były wysokiej rangi funkcjonariusz ontaryjskiej policji uznał, że Doug Ford go zniesławił i domaga się od niego zadośćuczynienia.

Brad Blair, który przez pewien czas pełnił obowiązki szefa OPP i został zwolniony na początku tego miesiąca złożył pozew o 5 milionów dolarów w Sądzie Najwyższym w Ontario w związku z uwagami premiera, iż ​​Blair naruszył ustawę o służbach policyjnych.

Komentarze Forda na temat postępowania Blaira nastąpiły po tym, jak ten zgłosił wniosek do prowincyjnego rzecznika praw obywatelskich o zbadanie okoliczności nominacji długoletniego przyjaciela premiera, Rona Tavernera na komisarza (szefa) OPP. Zawiedziony Blair, który spodziewał się tej nominacji zgłosił, że w przypadku mianowania Tavernera doszło do nepotyzmu. Taverner na skutek tego oskarżenia honorowo wycofał swoją kandydaturę na to stanowisko.

Zaciekły konflikt między premierem a Blairem miał różne fazy. W końcu zawiedziony oficer został zwolniony z pracy, ponieważ w swoich zeznaniach sądowych ujawnił poufne informacje dotyczące służby w OPP, których ujawniać mu nie było wolno.

W ostatnich tygodniach Blair pojawił się na pierwszych stronach gazet, gdy ujawnił plany Forda dotyczące wydania 50 tysięcy dolarów na dostosowanie samochodu dostawczego na potrzeby podróży premiera po prowincji.

Brad Blair uważa, że jego zwolnienie z pracy jest odwetem za publiczne przeciwstawienie się premierowi.

- Jest dla mnie oczywiste, że to był odwet i próba poniżenia mnie. To odwet bezpośrednio związany z moimi staraniami o zadośćuczynienie przed Sądem Prowincyjnym i rzecznikiem praw obywatelskich – oświadczył Blair.

- Ta osoba nie dostała posady, o którą się ubiegał, dlatego jest zły i próbuje się odegrać – skomentowała sprawę minister ds. bezpieczeństwa i służb więziennych, Sylvia Jones.

Biuro Forda oświadczyło, że komentowanie tej sprawy byłoby niewłaściwe z uwagi na to, że sprawa jest już na sądowej wokandzie.

Premier odpowie na pozew za pośrednictwem swojego radcy prawnego.

Doug Ford

Doug Ford