High Park – parkingowy stan wyjątkowy

Lokalnie Series Top News marz 29, 2019 at 6:03 am

aawisnie2 Nie będzie możliwości zaparkowania samochodu w okolicach High Parku, podczas sezonu kwitnienia wiśni – zdecydował urząd miejski Toronto.

W liście wysłanym do okolicznych mieszkańców, radny miejski z okręgu Ward 4, Gord Perks poinformował, że pojazdy nie będą miały dostępu do parkingów w High Park oraz na sąsiadujących z parkiem ulicach w szczycie sezonu kwitnienia wiśni. Perks zapewniał w liście, że decyzja ta ma na celu sprostanie wyzwaniom związanym ze zwiększonym ruchem odwiedzających park i związaną z tym koniecznością „zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w High Parku podczas festiwalu”.

Kwitnienie wiśni zazwyczaj trwa nieco ponad tydzień na przełomie kwietnia i maja. W tym czasie High Park może zostać zalany dużą liczbą odwiedzających, w tym licznych fotoamatorów, którzy mają nadzieję, że będą świadkami tego spektakularnego wydarzenia, na obejrzenie którego szansę mają tylko raz w roku.

Perks zapowiedział, że w tym czasie w okolicy nastąpi „znaczny wzrost” liczby funkcjonariuszy kontrolujących prawidłowość parkowania. Funkcjonariusze będą wystawiać mandaty tym kierowcom, którzy będą naruszali obowiązujące w tym okresie przepisy. Część pojazdów będzie odholowana.

W swoim liście Perks zaznaczył, że mieszkańcy okolicznych domów będą mogli złożyć skargę, jeśli jakieś pojazdy będą blokowały podjazd do domu lub będą nielegalnie zaparkowane.

„Wiele z tych zmian jest wprowadzanych po raz pierwszy w tym roku. W rezultacie zostaną wyciągnięte ważne wnioski, które mogą pomóc w podjęciu naszych wysiłków w przyszłości.” – czytamy w piśmie radnego.

Kwitnące japońskie wiśnie Sakura można zobaczyć wokół Hillside Gardens, w pobliżu Colborne Lodge Drive. aawisnie