Już niedługo alkohol pojawi się w sklepach „narożnych”

Lokalnie Top News marz 29, 2019 at 10:00 am
Vic Fedeli

Vic Fedeli

Minister finansów Ontario zapowiada, że rząd prowincji przyspieszy rozwój sprzedaży piwa i wina w narożnych sklepach „convenience store” i dużych sklepach spożywczych.

Vic Fedeli mówi, że rząd Konserwatystów spełni obietnicę złożoną podczas kampanii wyborczej wiosną ubiegłego roku i zaoferuje konsumentom większy wybór miejsc, w których będzie można kupić alkohol.

Minister nie podał dokładnego harmonogramu wprowadzania alkoholu do sklepów spożywczych, ale zapewnił, że dzięki działaniom rządu obniżce ulegną ceny piwa i wina i zapewnił, że rząd nie będzie musiał prywatyzować aktywów, aby zwiększyć dostępność tych produktów.

Torysi zapowiedzieli wcześniej, że nie planują prywatyzacji sklepów LCBO w Ontario, mimo że otrzymali raport zeszłej jesieni, który zalecał rozważenie sprzedaży niektórych aktywów rządowych.

Fedeli stwierdził, że Ontario ma obecnie najmniejszą liczbę punktów sprzedaży piwa, wina, cydru i napojów spirytusowych w Kanadzie. Dla przykładu – w Ontario działa mniej niż 3000 sklepów sprzedających alkohol w porównaniu do około 8000 takich sklepów w Quebecu.

Wszystko to minister powiedział podczas przemówienia na spotkaniu z przedstawicielami torontońskiego świata biznesu zapowiadającym ogłoszenie tegorocznego budżetu planowanym na 11 kwietnia.