Stypendia kanadyjskie dla młodzieży z Radomia

Polacy w Kanadzie Top News marz 30, 2019 at 4:30 pm

Screen Shot 2019-03-30 at 11.28.34Od 1 kwietnia uzdolniona artystycznie młodzież z Radomia może ubiegać się o przyznanie stypendium kanadyjskiej fundacji Polish Orphans Charity. W ciągu 12 lat fundacja ta przyznała ponad 260 stypendiów dla uczniów artystycznie uzdolnionych.

W tym roku po raz trzynasty w Radomiu Fundacja Polish Orphans Charity wręczy stypendia dla dzieci uzdolnionych artystycznie. Ubiegły rok miał być ostatnim, którym fundacja miała przyznać stypendia, ale – jak przyznaje Krzysztof Gajewski, przedstawiciel Polish Orphans Charity – jest zapewnione finansowanie na tę i przyszłą edycję – informuje portal cozadzien.pl.

- W tej edycji mamy przyznaną rekordowo wysoką kwotę – 22 tys. dolarów kanadyjskich, czyli w przeliczeniu na złotówki daje nam to 60 tys. 669 zł i w tym roku wysokość  stypendium wyniesie 2757 zł netto – wyjaśnia Krzysztof Gajewski, przedstawiciel fundacji Polish Orphans Charity.

W tym roku fundacja ma zamiar przyznać 22 stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Stypendyści otrzymaną kwotę mogą przeznaczyć wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, jak zakup instrumentów czy materiałów potrzebnych do pracy twórczej. Stypendium można także przeznaczyć na opłacenie udziału w warsztatach artystycznych.

O wsparcie fundacji Polish Orphans Charity mogą ubiegać się dzieci uzdolnione artystycznie, będące sierotami lub żyjące w rodzinach niezamożnych.

- Cieszę się, że przez te wszystkie 12 lat mogliśmy wspomagać młodych, zdolnych radomian. Pomagaliśmy im rozwijać ich talenty i pasje. Nasi stypendyści np. Klaudia Kowalik, czy Piotr Zarzyka to prawdziwe gwiazdy. Dziś odnoszą sukcesy promując nasze miasto nie tylko w Polsce, ale również za granicą – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nabór wniosków potrwa od 1 kwietnia do 6 maja. Wypełnione wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu. Można je pobrać na stronie miasta.

Wręczenie stypendiów planowane jest w okolicach 1 lipca, czyli w dniu narodowego święta Kanady.