Przerwany lot z Toronto do Cancun

Lokalnie Top News marz 31, 2019 at 10:00 am

 

aaturysci

Turyści lecący do Meksyku zostali uwięzieni w samolocie po awaryjnym lądowaniu w Nowym Orleanie.

Samolot linii Sunwing opuścił lotnisko Pearsona w sobotę tuż po godzinie 10 rano. Zamiast dolecieć bezpośrednio do Cancun, musiał z powodów technicznych lądować na lotnisku Louisa Armstronga w Nowym Orleanie w USA. Jednym z pasażerów samolotu był Marcelo Gomez.

- Samolot miał problem z silnikiem i musiał lądować w Nowym Orleanie. Lokalne władze nie mogły gościć naszej grupy na lotnisku, więc musieliśmy czekać cztery godziny na pokładzie samolotu -opowiada Gomez.

Kilkugodzinne przykucie do foteli samolotu Boeing 767-300 było tylko początkiem gehenny pasażerów.

- Poinformowano nas, że zgodnie z przepisami na pokładzie samolotów podczas ich postoju pasażerowie nie mogą przebywać dłużej niż cztery godziny. Dlatego około 16:40 opuściliśmy samolot, a lokalne władze umieściły nas w zamkniętym pomieszczeniu, które wyglądało jak duży korytarz albo tunel – kontynuuje swoją opowieść pan Gomez.

Spędzili tam kolejne trzy godziny.

aaturysci2

- Załoga Sunwing na pokładzie była doskonała, bardzo miła, cierpliwa i empatyczna – mówi Gomez – Zamówiła nawet dla nas wszystkich pizzę. Prawdziwy problem zaczął się po opuszczeniu niesprawnego samolotu. Nie wiedzieliśmy co się z nami stanie. Nie było żadnych informacji, a call center nie odpowiadało na nasze pytania.

Pechowy samolot, którym lecieli pasażerowie z Toronto został wynajęty przez Sunwing z Easter Airlines aby pokryć stratę czterech samolotów Boeing 737 Max 8 od 13 marca uziemionych po katastrofie Ethiopian Airlines.

W końcu w sobotę późnym wieczorem Sunwing wysłał z Miami inny samolot, który zabrał pasażerów feralnego lotu do Cancun.