Kanadyjski tercet wzmocni Polskę

Polacy w Kanadzie Top News kwie 1, 2019 at 4:30 pm
Varsity Reds w wygranym 4:1 spotkaniu z hokejową reprezentacą Polski w 2017 roku

Varsity Reds w wygranym 4:1 spotkaniu z hokejową reprezentacą Polski w 2017 roku

Było trio rosyjskie, będzie tercet kanadyjski! Trzech hokeistów z akademickiej drużyny Varsity Reds z University of New Brunswick wzmocni Energę Toruń. W ich utrzymaniu pomoże sponsor reprezentacji, bo Kanadyjczycy z polskimi korzeniami mają grać też w polskiej kadrze. 

Trzech hokeistów z Kanady z University of New Brunswick Varsity Reds (w 2017 r. ten zespół pokonał kadrę Polski 4:1, gdy nasza reprezentacja odbywała tournee po Kanadzie) zagra w barwach Energi Toruń!

Skąd toruński klub znajdzie na nich pieniądze? Okazuje się, że pomoże sponsor reprezentacji, który widzi w tym swój interes.

Kanadyjczycy z polskimi korzeniami mają w przyszłości wzmocnić naszą kadrę, ale muszą wcześniej spełnić warunki Regulaminu IIHF (reguluje to ściśle rozdział 4). Nie wystarczy posiadanie obywatelstwa, muszą także zagrać w narodowych rozgrywkach ligowych.

UNB Varsity Reds

UNB Varsity Reds

Kanadyjczycy sami wybrali Toruń ze względu na wysokie notowania miasta w rankingu portalu FlightNetwork – „The Top 58 Hockey Towns in Europe 2018”! Hokeiści z Nowego Brunszwiku spodziewani są w Toruniu już w maju.