Pierwszy sklep z marihuaną w Toronto

Lokalnie Series Top News kwie 1, 2019 at 10:00 am
Tak wyglądała kolejka po otwarciu pierwszego legalnego sklepu z marihuaną w Montrealu w październiku ubiegłego roku. Podobnych tłumów spodziewają się właściciele sklepów w Toronto.

Tak wyglądała kolejka po otwarciu pierwszego legalnego sklepu z marihuaną w Montrealu w październiku ubiegłego roku. Podobnych tłumów spodziewają się właściciele sklepów w Toronto.

Pierwszy legalny sklep z marihuaną w Toronto zapowiedział otwarcie swoich podwoi w poniedziałek rano.

Przemawiając w czteropoziomowym sklepie detalicznym przy 202 Queen Street West, urzędnik ds. Komunikacji w The Hunny Pot Cannabis Co. powiedział, że ich zespół jest „podekscytowany widząc przestrzeń sklepu”.

- Od samego początku skupialiśmy się na otwarciu 1 kwietnia o godzinie 9 rano i nigdy się nie wahaliśmy – powiedział Cameron Brown – Wiedzieliśmy, że chcemy być otwarci na tę pierwszą sprzedaż, a fakt, że jesteśmy pierwszym sprzedawcą w Toronto, który jest otwarty na największym rynku w Kanadzie, nie jest w stanie wyrazić, jak bardzo jesteśmy tym podekscytowani.

Chociaż proces zakładania sklepu był bardzo szybki, Brown powiedział, że ich 50-osobowy zespół jest gotowy do służby.

Cameron Brown

Cameron Brown

- Bardzo ciężko pracowaliśmy nad doborem i edukacją personelu, ponieważ bardzo ważne jest, aby ludzie przechodzący przez drzwi naszego sklepu mieli kontakt z ludźmi z pełnym doświadczeniem w Hunny Pot. Oni (pracownicy) uczyli się przez cały tydzień na produktach i dalej szkolą się by mieć pewność, że mamy jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich klientów niezależnie, czy będą tu dwie osoby czy 10 tysięcy osób – dodał Brown.

Hunny Pot Cannabis Co. jest jednym z dziesięciu legalnych sklepów z marihuaną w prowincji, które mają być otwarte w poniedziałek rano, po tym jak otrzymały licencję detaliczną od Komisji ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO).

W poniedziałek oczekuje się otwarcia trzech sklepów w Ottawie, dwóch w Kingston i po jednym w Brampton, St. Catharines, London i Burlington.

aapot2

„Chociaż AGCO upoważniło te sklepy do otwarcia 1 kwietnia, operatorzy sami określą własny dzień otwarcia i godziny pracy zgodnie z przepisami” – czytamy w oświadczeniu AGCO opublikowanym na stronie internetowej w niedzielę.

Licencje na detaliczną sprzedaż produktów z konopi indyjskich zostały przyznane po tym, jak rząd prowincji ogłosił pierwsze 25 firm, które mogły ubiegać się o licencję 11 stycznia.

Licencje zostały podzielone według regionów, z czego pięć na wschodzie prowincji, siedem na zachodzie, dwa na północy, sześć na obszarze GTA i pięć w Toronto.

Marihuana rekreacyjna była dostępna dla mieszkańców Ontario legalnie poprzez zakup online na stronie internetowej Ontario Cannabis Store od 17 października.