Gadżety ułatwiające życie

Porady babci Jelonki kwie 2, 2019 at 10:19 pm

Co zrobić by przebywanie we własnej kuchni było lekkie, łatwe i przyjemne? Wystarczy kilka gadżetów, które ułatwią nam życie. Niektóre z nich są praktyczne, inne po prostu zabawne. Który z nich chcielibyście mieć? A może wszystkie?

minutnikMinutnik do jajek

Niezwykle prosty w obsłudze – wystarczy włożyć go razem z jajkami do garnka  z wodą, a on po chwili zacznie zmieniać kolor – w zależności od stopnia ugotowania jajka. Rewelacja dla smakoszy jajek na miękko – od teraz będą już zawsze idealne!

rozdzielaczRozdzielacz do żółtka

Nie ma nic gorszego, niż rozpływające się podczas oddzielania od białka żółtko. By pozbyć się tego kuchennego koszmaru wystarczy wygodny gadżet ułatwiający i przyspieszający pracę w kuchni. Do środka wbijamy jajko – białko spłynie bokami, a żółtko zostanie w środku.

krajalnicaKrajalnica

Posiada różne kształty ostrzy, dzięki którym nasze dania zaskoczą domowników i gości. A co najważniejsze – wyczarujemy cuda małym nakładem pracy.

pol_pl_Obieraczka-krajalnica-ananasa-OXO-GOOD-GRIPS-4476_6Wykrawacz do ananasa

To urządzenie spowoduje, że krojenie ananasów stanie się bardzo proste. Odcinamy górną część owocu i wkręcamy przyrząd do wnętrza (nie potrzeba przy tym zbyt wiele siły).

foremka-do-jajek-krolikSzablony do jajek

Wykonane są z silikonu, mają różne kształty (mnie najbardziej przypadła do gustu sowa). Proste w obsłudze – na natłuszczoną patelnię kładziemy foremkę i wlewamy do niej jajka. Po usmażeniu na naszym talerzu ląduje całkiem fajny jajeczny cudaczek:)

uchwytUchwyt na odpadki

To kolejny pomocnik Pani Domu. Należy zamontować go przy blacie, przypiąć do niego worek na śmieci i pozostanie już tylko jednym ruchem ręki zrzucać do niego odpadki.

36-x-Fancy-Black-board-Kitchen-Jam-Jar-Label-labels-stickers-5cm-x-3-5cm-chalkboardEtykiety na słoiki

Przydatne w każdej kuchni, dzięki nim możemy mieć podpisane wszystkie pojemniki na przyprawy, zioła, sypkie artykuły spożywcze (cukier, kawę, mąkę, ryż, etc.). Wyglądają estetycznie, są samoprzylepne i sprawią, że szybko będziemy mogli znaleźć potrzebny produkt.  Świetnie sprawdzają się także jako oznaczenia przetworów na słoikach.

zgrzewarkaZgrzewacz do woreczków

Otworzone opakowanie chipsów, ciasteczek, czy makaronu wystarczy zapakować w foliowy woreczek, a nasz zgrzewacz spowoduje, że będą szczelnie zamknięte, a co za tym idzie – pozostaną dłużej świeże i nie wyschną.

oczyszczacz odplywuOczyszczasz odpływu zlewu

Potrzebny w każdej kuchni i łazience. Ten prosty przedmiot umieszczamy w odpływie zlewu, umywalki czy wanny i co jakiś czas wyjmujemy (a wraz z nim wszystkie przyczepione do niego resztki, które zwykle zatykają odpływ).

Domowe gadżety można kupić przez internet (Wish, Aliexpress itp.), ale warto sprawdzić wcześniej najbliższą Dollaramę, czy Wow A Great Deal. Unikniemy wtedy kosztów przesyłki, a przy okazji sprawdzimy jakość zakupu.