Bezpłatne borowanie i plombowanie dla seniorów

Lokalnie Series Top News kwie 10, 2019 at 10:00 am

 

aaborowanie2

Rząd Ontario wprowadzi bezpłatną opiekę stomatologiczną dla seniorów o niskich dochodach – dowiedziała się agencja Canadian Press.

Każdy mieszkaniec prowincji, który ukończył 65 lat i jego dochody są niższe niż 19300 dolarów lub 32300 w przypadku małżeństwa będzie kwalifikował się do bezpłatnej opieki dentystycznej.

Problemy stomatologiczne takie jak choroby dziąseł, infekcje i przewlekły ból, prowadzą do ponad 60 tysięcy wizyt w nagłych wypadkach rocznie, z których „znaczna część” przypada na osoby starsze.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to zmieni – powiedziało źródło agencji – To jest naprawdę skierowane do tych, którzy nie mają dodatkowego źródła dochodu.

Dostęp do usługi będzie można uzyskać za pośrednictwem publicznych jednostek opieki zdrowotnej, ośrodków zdrowia z możliwością wykorzystania mobilnych jednostek stomatologicznych w przyszłości.

Program, który będzie kosztował prawie 100 milionów dolarów rocznie był jedną z obietnic Postępowych Konserwatystów podczas ich kampanii wyborczej w ubiegłym roku.

Liderka NDP Andrea Horwath powiedziała, że program powinien być szerszy.

- Wszyscy seniorzy, którzy potrzebują opieki dentystycznej powinni uzyskać opiekę stomatologiczną – powiedziała – Co stanie się z osobą starszą, która zarabia 20000 dolarów rocznie lub 22000?