Zbrodnia w podziemnym Toronto

Lokalnie Top News kwie 11, 2019 at 6:00 am

 

aapodziemie2

Młoda kobieta została zadźgana nożem w miejskim systemie PATH w środę wieczorem.

PATH to licząca sobie ponad 30 kilometrów sieć podziemnych korytarzy i galerii handlowych w centrum Toronto łącząca wszystkie najważniejsze punkty miasta takie jak banki, biurowce, hotele, atrakcje turystyczne, centra handlowe i najważniejsze węzły komunikacyjne. Według księgi rekordów Guinessa jest to największa tego typu sieć na świecie będąca czymś w rodzaju drugiego, niewidocznego na pierwszy rzut oka podziemnego miasta.

I właśnie w tym „podziemnym mieście” na terenie centrum restauracyjnego w pobliżu skrzyżowania ulic King St. i Bay St. około godziny 19:00 została zamordowana kobieta.

Rzeczniczka torontońskiej policji, Katrina Arrogante, powiedziała, że uważa się, że ofiara mogła mieć od 20 do 30 lat.

- Otrzymaliśmy liczne informacje od społeczeństwa, które wskazywały, że doszło do jakiegoś rodzaju incydentu z pchnięciem nożem, który miał miejsce w strefie restauracyjnej w systemie PATH– powiedziała rzeczniczka – Gdy na miejsce przybyli policjanci i ratownicy medyczni znaleźli ofiarę z ranami kłutymi. Kobieta została uznana za zmarłą na miejscu zdarzenia.

aapodziemie3

Podejrzany o dokonanie zabójstwa został opisany jako trzydziestoletni mężczyzna. Ma ciemne włosy, wąsy, przeciętną budowę ciała, jest średniego wzrostu. Ostatnio widziano go w ciemnej bluzie z kapturem i białą koszulką pod spodem.

Świadkowie zeznali funkcjonariuszom, że widzieli podejrzanego uciekającego pieszo, ale nie wiadomo w jakim kierunku się udał.

Arrogante powiedziała, że nie jest pewne czy zabójca i ofiara znali się wcześniej i czy łączyły ich jakieś relacje.

- Jest zbyt wcześnie by to określić. Dochodzenie jest na wstępnym etapie – stwierdziła – Śledczy będą rozmawiać z wieloma świadkami w okolicy. W każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z tak gwałtownym incydentem, chcielibyśmy ostrzec opinię publiczną. Dlatego liczymy na pomoc mieszkańców w uzyskaniu większej ilości informacji na temat samego podejrzanego, w jakim kierunku mógł pójść, w nadziei, że to ułatwi jego schwytanie.

Arrogante dodała, że jest mało prawdopodobne, by w tym momencie człowiek ten był zagrożeniem dla ogółu społeczeństwa.

Obszar wokół miejsca, gdzie rozegrała się ta tragedia był zablokowany na czas, gdy specjaliści kryminalistyki zbierali ślady.

To już 17 morderstwo na terenie Toronto w tym roku.

aapodziemie