Bardzo mokra niedziela

Lokalnie Top News kwie 14, 2019 at 10:00 am
Ulewne deszcze związane są z frontem atmosferycznym, który wywołał tornada w Mississippi i Teksasie

Ulewne deszcze związane są z frontem atmosferycznym, który wywołał tornada w Mississippi i Teksasie

Synoptycy ostrzegają przed kapryśnymi wybrykami pogody w południowej części Ontario.

Environment Canada wydała ostrzeżenie przed mrozem dla rejonów Halton-Peel, Waterloo, Dufferin i Grey-Bruce gdzie temperatura spadnie poniżej w sobotnią noc. Większość wschodnich prowincji Ontario jest objęta ostrzeżeniem przed dużymi opadami deszczu. W niektórych obszarach może spaść do 40 milimetrów deszczu w niedzielę.

W związku z tym Toronto and Region Conservation Authority twierdzi, że istnieje zagrożenie powodziami na terenie GTA. Mogą nastąpić podtopienia na jezdniach i na nisko położonych obszarach, a także podniesienie poziomu wody na rzekach i strumieniach, które mogą prowadzić do powstania rozlewisk.

„Połączenie śliskich i niestabilnych brzegów rzek może stworzyć niebezpieczne warunki w pobliżu każdej rzeki, strumienia lub innych zbiorników wodnych” – czytamy w oświadczeniu TRCA – „Wszystkie rzeki i strumienie w GTA należy uznać za niebezpieczne”.

Deszcze związane są z frontem atmosferycznym, który wywołał tornada w Mississippi i Teksasie, gdzie zginęło dwoje dzieci, a kilkanaście osób zostało rannych.