Morderca ciężko pobity w więzieniu

Lokalnie Top News kwie 15, 2019 at 10:00 am
McArthur przed sądem

McArthur przed sądem

Ciężką odsiadkę ma seryjny morderca, Bruce McArthur, skazany na dożywocie za zamordowanie kilku mieszkańców centrum Toronto, członków społeczności LGBT.

67-letni były ogrodnik został zabrany do szpitala po tym, jak został ciężko pobity w więzieniu Millhaven położonego na zachód od Kingston w ubiegłym tygodniu.

Zakres obrażeń McArthura jest nieznany. Nie podano żadnych dalszych szczegółów dotyczących tego incydentu.

McArthur otrzymał wyrok dożywocia 8 lutego za brutalne zamordowanie ośmiu mężczyzn mających powiązania z gejowską wioską Toronto w latach 2010-2017. Jego ofiarami byli Andrew Kinsman, Selim Esen, Majeed Kayhan, Dean Lisowick, Soroush Mahmudi, Skandaraj Navaratnam, Abdulbasir Faizi i Kirushna Kanagaratnam.

Ofiary seryjnego mordercy

Ofiary seryjnego mordercy

Seryjny morderca będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe w wieku 91 lat.

Przed skazaniem McArthur przyznał się do ośmiu zarzutów morderstwa pierwszego stopnia i zrzekł się prawa do wstępnego dochodzenia.

Przestępstwo popełnienia morderstwa pierwszego stopnia pociąga za sobą obowiązkowy wyrok w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego przez 25 lat, ale ustawa uchwalona w 2011 r. pozwala obecnie sędziom korzystać z własnego uznania w celu skazania wielu morderców na przedłużone okresy zakazu zwolnienia warunkowego.