Wzrasta liczba eutanazji

Kanada Top News maj 4, 2019 at 4:00 pm

zz suicide77Liczba zgonów z powodu eutanazji przekroczyła w Kanadzie 1 proc. – jak wynika z rządowego raportu dotyczącego tej kwestii. Raport nie uwzględnia jednak danych z niektórych prowincji.

Od stycznia do października 2018 r. śmiertelną „pomoc” otrzymało 2613 pacjentów, co daje 1,12% wszystkich śmierci w Kanadzie.

W tym zaledwie jedna osoba sama zaaplikowała sobie zabójczą dawkę substancji. We wszystkich innych przypadkach doszło do medycznej asysty.

Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych, w tego typu przypadkach prawo zazwyczaj wymaga, aby to pacjent dokonał asystowanego samobójstwa. Gdyby procent eutanazji w USA wzrósł jak w Kanadzie, rocznie ginęłoby około 30 tys. osób, a prawo pozwala na to jedynie w 8 z 50 stanów.

eutanazjaDane te nie dotyczą np. Quebecu, który posiada inny system informowania o eutanazji.

Wiadomo natomiast, że przez 28 miesięcy, od grudnia 2015 do marca 2018, w ośrodkach medycznych zginęły 1664 osoby, czyli w zaokrągleniu zabijano po 2 osoby dziennie.

Tuż po tym jak rząd ogłosił ustawę legalizującą eutanazję na terenie całego kraju w kwietniu 2016 r., kard. Thomas Collins z Toronto ostrzegał, że kanadyjskie społeczeństwo zmierza w złym kierunku.

Większość zabiegów dokonywana jest w szpitalu, bądź domu pacjenta. Około 10% w domach opieki i hospicjach.

7% tych, którzy otrzymali śmiertelne zastrzyki było pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Średni wiek osoby poddającej się eutanazji wynosi 72 lata i dokonują jej w równym stopniu mężczyźni i kobiety.

zz suicide

Sześć na dziesięć osób chce skrócenia życia z powodu raka. Drugą grupą są osoby z problemami układu oddechowego, a następnie pacjenci z chorobami neurodegeneracyjnymi.

Bardzo niewiele osób, które zgłosiło się na śmiertelny zabieg otrzymało odmowną odpowiedź.

Więcej - TUTAJ.